"Karim, Karim, Karim, Benzema!". Komentator wpadł w ekstazę

Ozdobą derbów Madrytu pomiędzy Realem i Atletico był kapitalny gol Karima Benzemy. Zobacz trafienie francuskiego napastnika.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Karim Benzema strzela gola w meczu Real Madryt - Atletico Madryt Twitter / Eleven Sports / Karim Benzema strzela gola w meczu Real Madryt - Atletico Madryt
"Karim, Karim, Karim, Benzema! - wykrzyknął do mikrofonu komentator Eleven Sports po czym zamilkł na pół minuty, by wysłuchać reakcji trybun Santiago Bernabeu. Tak zareagował na kapitalnego gola napastnika Realu Madryt.

Sytuacja miała miejsce w 16. minucie derbów Madrytu. "Królewscy" popędzili z szybką akcją - Karim Benzema odegrał na prawą stronę do Marco Asensio, a ten uruchomił Viniciusa Juniora. Brazylijczyk przy linii bocznej pola karnego dokładnie przyjrzał się rozstawieniu piłkarzy i dośrodkował na 14. metr wprost na nogę Benzemy, który popisał się kapitalnym strzałem z woleja. Gola zobaczysz niżej.

W ten sposób Real wyszedł na prowadzenie w meczu u siebie z Atletico Madryt. Ostatecznie derby zakończyły się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Wynik podwyższył, również po asyście Viniciusa, Asensio (więcej o meczu TUTAJ).

Dla Benzemy był to już 13. gol w tym sezonie La Liga, dzięki czemu wykonał kolejny krok do swojej pierwszej korony króla strzelców w Hiszpanii.

Dzięki zwycięstwu nad jednym z rywali w grze o tytuł mistrzowski, Real umocnił się na prowadzeniu w tabeli i ma już 8 punktów przewagi nad drugą Sevillą, która rozegrała jeden mecz mniej. Atletico jest czwarte ze stratą 13 oczek do lidera (również jedno spotkanie rozegrane mniej).

Czy Karim Benzema zostanie królem strzelców La Liga w tym sezonie?