Konrad Michalak znowu błysnął. Drużyna Polaka gra dalej

Konrad Michalak kolejny raz znalazł się w wyjściowym składzie i nie zawiódł trenera. Skrzydłowy Konyasporu wpisał się na listę strzelców w meczu z Umraniyesporem (2:0).

Rafał Szymański
Konrad Michalak i Kamil Jóźwiak WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Konrad Michalak i Kamil Jóźwiak
W pierwszej połowie nie padła ani jedna bramka. Zespół gospodarzy rozpoczął strzelanie chwilę po zmianie stron.

Konyaspor wyprowadził kontratak po stałym fragmencie gry w 49. minucie. Konrad Michalak wygrał pojedynek szybkościowy z dwoma przeciwnikami, przebiegł z piłką pół boiska, a następnie strzelił obok interweniującego bramkarza. W tej sytuacji Orkun Ozdemir nie miał żadnych szans.

Drużyna Polaka chwilę później miała dwubramkową przewagę. Ahmed Hassan wykorzystał asystę Serdara Gurlera i znalazł drogę do siatki. Wynik już się nie zmienił.

W 1/8 finału Pucharu Turcji Konyaspor zwyciężył 2:0 z Umraniyesporem. Michalak spędził 67 minut na placu gry, później zastąpił go Zymer Bytyqi. Były młodzieżowy reprezentant Polski dołożył swoją cegiełkę do awansu.

24-latek skrzydłowy udowodnił, że jest w dobrej dyspozycji. W tym sezonie Michalak rozegrał 18 spotkań na wszystkich frontach. Jego dorobek to dwa trafienia i jedna asysta.

Konyaspor - Umraniyespor 2:0 (0:0)
1:0 - Konrad Michalak 49'
2:0 - Koka 58'

Były trener Chelsea chce zostać selekcjonerem Polaków!