Rywale nie chcą gonić Realu Madryt

Od początku 2022 roku La Liga narzuciła wysokie tempo. W niedzielę przegrał Real Madryt. Wygrał za to mistrz Atletico Madryt. Szans na zmniejszenie strat do Królewskich nie wykorzystały zespoły Realu Sociedad i Betisu.

Michał Piegza
Na zdjeciu od lewej: Kieran Trippier  i Angel Correa PAP/EPA / Kiko Huesca / Na zdjeciu od lewej: Kieran Trippier i Angel Correa
W pierwszym w 2022 roku meczu La Ligi doszło do sporej niespodzianki. Porażki doznał lider Real Madryt.

Zespoły mogące zmniejszyć dość duże straty do Królewskich okazji nie wykorzystały. Swoje spotkanie przegrał 3. w tabeli Betis, 0:2 z Celtą Vigo. Dla drużyny z Sewilli była to druga z rzędu porażka.

Szans na podgonienie lidera nie wykorzystał w pełni także Real Sociedad. Zespół z San Sebastian rywalizował na boisku walczącego o utrzymanie Deportivo Alaves. Do przerwy 1:0 prowadzili goście, gospodarze wyrównali w 2. połowie po golu zdobytym z rzutu karnego.

Bez większych problemów wygrał mistrz. Atletico 2:0 pokonało w Madrycie świetnie radzącego sobie w pierwszej części rozgrywek beniaminka Rayo Vallecano.

Atletico Madryt - Rayo Vallecano 2:0 (1:0)
1:0 - Correa 28'
2:0 - Correa 53'

Elche CF - Granada CF 0:0

Deportivo Alaves - Real Sociedad 1:1 (0:1)
0:1 - Januzaj 14'
1:1 - Joselu (k.) 58'

Real Betis - Celta Vigo 0:2 (0:2)