Fatalne statystyki Ibrahimovicia. Znowu zawiódł [WIDEO]

Mecz z AS Roma był słodko-gorzki dla Zlatana Ibrahimovica. Po emocjonujących 90 minutach AC Milan zwyciężył 3:1, ale doświadczony Szwed zmarnował świetną okazję.

Rafał Szymański
Ibrahimović nie wykorzystał rzutu karnego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Ibrahimović nie wykorzystał rzutu karnego
Gospodarze stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji. Po pierwszych 45 minutach AC Milan wygrywał 2:1 z AS Roma, a na listę strzelców wpisali się Olivier Giroud i Junior Messias. Jedyną bramkę dla gości zdobył Tammy Abraham.

Zlatan Ibrahimović rozpoczął mecz wśród rezerwowych i zameldował się na boisku w 77. minucie. Chwilę później Szwed asystował przy trafieniu Rafaela Leao. W końcówce "Rossoneri" mieli przewagę liczebną, ponieważ sędzia wyrzucił z boiska Ricka Karsdorpa oraz Gianlukę Manciniego. Ten drugi sprokurował "jedenastkę" w doliczonym czasie.

Do strzału wyznaczony został Ibrahimović. Napastnik AC Milan mógł postawić kropkę nad "i", ale uderzył w lewy dolny róg i Rui Patricio popisał się kapitalną interwencją. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

40-latek nie przestaje zawodzić. Warto podkreślić, że Ibrahimović zmarnował pięć z siedmiu ostatnich rzutów karnych. W tym sezonie Serie A zapisał na swoim koncie siedem goli oraz trzy asysty.

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość doświadczonego zawodnika. Jego umowa obowiązuje wyłącznie do końca czerwca.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy AC Milan powinien zmienić wykonawcę "jedenastek"?