Świderski pokazał się z dobrej strony. Świetna passa PAOK-u

Karol Świderski wrócił do wyjściowej "jedenastki" PAOK-u Saloniki. Kadrowicz wywalczył rzut karny, a jego drużyna pewnie wygrała z Panetolikosem (2:0).

Rafał Szymański
Karol Świderski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Karol Świderski
W dziewiątej minucie polski napastnik zaznaczył swoją obecność na boisku. Sędzia główny podyktował rzut karny po faulu na Karolu Świderskim. Kilkadziesiąt sekund później Jasmin Kurtić nie wykorzystał świetnej okazji, golkiper Panetolikosu popisał się świetną interwencją.

Słoweniec zrehabilitował się przed końcem pierwszej połowy. PAOK Saloniki wywalczył drugą "jedenastkę" i ponownie do piłki podszedł Kurtić. Tym razem środkowy pomocnik wygrał pojedynek z Nikolaosem Melissasem.

Miejscowi przypieczętowali zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Leo Jaba trafił do siatki po asyście Sidcleya i ustalił rezultat na 2:0.

PAOK wygrał czwarty mecz z rzędu i w chwili obecnej zajmuje trzecią pozycję w tabeli Super League. Panetolikos znajduje się na 10. miejscu.

Świderski wrócił do podstawowego składu PAOK-u. Kadrowicz spędził 77 minut na placu gry, później zastąpił go Antonio Colak. Bilans snajpera w tym sezonie to 15 występów, trzy trafienia oraz jedna asysta.

PAOK Saloniki - Panetolikos GFS 2:0 (1:0)
1:0 - Jasmin Kurtić (k.) 29'
2:0 - Leo Jaba 90+2'