Lyon zwycięski w derbach. "Zieloni" szorują po dnie tabeli

Derby Doliny Rodanu zainaugurowały 22. kolejkę Ligue 1. Olympique Lyon pokonał 1:0 AS Saint-Etienne. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszych 45 minutach.

Rafał Szymański
Lucas Paqueta (w środku) cieszy się z gola PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Lucas Paqueta (w środku) cieszy się z gola
Zespół gospodarzy był zdecydowanym faworytem i od samego początku przejął inicjatywę. W 14. minucie Timothee Kołodziejczak spowodował upadek Moussy Dembele w polu karnym. Sędzia główny bez zawahania wskazał na 11 metr.

Sam poszkodowany postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Dembele podszedł do piłki i pewnie uderzył w lewy dolny róg. Francuski snajpera zmylił Paula Bernardoniego, który rzucił się w przeciwną stronę.

Pierwsza połowa była dość niemrawa w wykonaniu obu drużyn. Piłkarze AS Saint-Etienne nie potrafili zagrozić bramce Olympique Lyon.

Po przerwie Tino Kadewere zastąpił Dembele i wniósł trochę świeżości do gry "Les Gones". W 65. minucie Bernardoni obronił strzał napastnika, ale ten i tak był na pozycji spalonej. Chwilę po tej sytuacji Kadewere miał kolejną szansę i znowu trafił prosto w bramkarza.

Później Houssem Aouar dograł do wychodzącego na pozycję Lucasa Paquety. Brazylijczyk miał bardzo dużo miejsca, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W pierwszym meczu 22. kolejki Olympique Lyon zwyciężył 1:0 z "Zielonymi". Zespół Petera Bosza plasuje się na 10. miejscu. AS Saint-Etienne przegrało 13 z 21 meczów i niezmiennie zamyka tabelę Ligue 1.

Olympique Lyon - AS Saint-Etienne 1:0 (1:0)
1:0 - Moussa Dembele (k.) 15'