Pojedynek na piękne gole! Mocni kandydaci do bramki turnieju [WIDEO]

Malawi nadspodziewanie mocno postawiło się reprezentacji Maroko w 1/8 finału Pucharu Narodu Afryki (1:2). W trakcie spotkania piłkarze popisali się dwoma kapitalnymi trafieniami - oba znalazły się w gronie faworytów do gola turnieju.

Mateusz Kozanecki
Bramka Gabadinho Mhango na 1:0 dla Malawi WP SportoweFakty / Viaplay / Bramka Gabadinho Mhango na 1:0 dla Malawi
Reprezentacja Malawi rozpoczęła spotkanie 1/8 finału w niezwykły sposób. Dość szybko piłkarze tej ekipy pokusili się o sprawienie kolejnej niespodzianki podczas Pucharu Narodów Afryki.

Już w 7. minucie meczu piekielnie mocnym strzałem popisał się Gabadinho Mhango. Malawijczyk uderzył z odległości ponad 30 metrów, czym zdecydowanie zaskoczył bezradnego bramkarza.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Youssef En-Nesyri. Po zmianie stron Marokańczycy ruszyli do ataku.

Achraf Hakimi zdecydowanie pozazdrościł Mhango. Marokańczyk fenomenalnie strzelił z rzutu wolnego. Uderzył idealnie - piłka z dużą prędkością ominęła mur, po czym wylądowała w okienku.

W ćwierćfinale reprezentacja Maroko zmierzy się ze zwycięzcą meczu Wybrzeże Kości Słoniowej - Egipt. Ten pojedynek zaplanowany został na środę (26 stycznia) o godz. 17:00.

Bramka Gabadinho Mhango na 1:0 dla Malawi:

Bramka Ahrafa Hakimiego na 2:1 dla Maroko:

Źródło: Viaplay