Znamy pierwszego półfinalistę PNA

Puchar Narodów Afryki wkracza w decydującą fazę. W sobotę poznaliśmy pierwszego półfinalistę. Gospodarz turnieju nie dał szans rewelacji PNA, Gambii, pokonując niżej notowanego rywala 2:0.

Michał Piegza
piłkarze reprezentacji Kamerunu cieszą się z gola PAP/EPA / Gavin Barke / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Kamerunu cieszą się z gola
Nie było niespodzianki w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Narodów Afryki. Do strefy medalowej awansował gospodarzy turnieju.

Kamerun rywalizował z rewelacją Pucharu Narodów Afryki, plasującą się na 150. miejscu w rankingu Gambią.

Na gole w potyczce trzeba było czekać do 2. połowy. Kameruńczycy szybko załatwili wówczas sprawę. Dwie bramki zdobył Karl Toko Ekambi.

Gracz Olympique Lyon najpierw uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie Collinsa  Faiego, a siedem minut później wbił piłkę do bramki po dograniu Martina Hongla.

Dla Gambii udział w ćwierćfinale to historyczny sukces. Debiutująca w Pucharze Narodów Afryki reprezentacja niespodziewanie wyszła z grupy i w 1/8 finału wyeliminowała

Gambii - Kamerun 0:2 (0:0)
0:1 - Toko Ekambi 50'
0:2 - Toko Ekambi 57