Są nowe informacje ws. kontuzji reprezentanta Polski

Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl przekazał najświeższe informacje ws. stanu zdrowia Kamila Jóźwiaka. Czesław Michniewicz, nowy trener kadry, może odetchnąć z ulgą.

Karol Wasiek
Kamil Jóźwiak WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
W niedzielnym meczu Championship przeciwko Birmingham Kamil Jóźwiak rozpoczął grę w wyjściowym składzie. Niestety jeszcze przed przerwą w 41. minucie pomocnik Derby County doznał urazu, przez który musiał zejść z boiska.

Polak przyjechał do Poznania na specjalistyczne badania, tutaj też będzie leczony.

Pierwsze sygnały były mocno niepokojące, pisano, że Jóźwiak może nawet nie wykurować się do meczów barażowych w marcu.

Na szczęście nie jest tak źle, trener Czesław Michniewicz, który mocno na niego liczy, może odetchnąć z ulgą. Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl przekazał na Twitterze dobre wieści.

"Jóźwiak po badaniach w Polsce. Naderwane więzadła stawu skokowego. Teraz rehabilitacja: 2-2,5 tygodnia do gry" - napisał.

W ostatnich miesiącach Jóźwiak był ważnym piłkarzem reprezentacji Polski. Jego kontuzja może na pewno niepokoić, tym bardziej, że półfinał baraży z Rosją o mistrzostwa świata odbędzie się 24 marca, czyli za niecałe dwa miesiące.

Derby Country ostatecznie zremisowało w niedzielnym spotkaniu z Birmingham 2:2. Gola na wagę remisu w ostatniej minucie gry zdobył Krystian Bielik. Kamil Jóźwiak w obecnym sezonie Championship wystąpił w 17 meczach, zaliczając jedną asystę.