Zwroty akcji w Lidze Konferencji Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ACHILLEAS CHIRAS / Na zdjęciu: piłkarze PAOK Saloniki
PAP/EPA / ACHILLEAS CHIRAS / Na zdjęciu: piłkarze PAOK Saloniki

Piłkarze Vitesse Arnhem i PAOK-u Saloniki wywalczyli awans do najlepszej "16" Ligi Konferencji Europy pomimo porażki w pierwszym meczu. Slavia Praga postrzelała w rywalizacji z Fenerbahce Stambuł.

Piłkarze Vitesse Arnhem żwawo zabrali się do odrabiania strat po porażce 1:2 poniesionej na terenie Rapidu Wiedeń. Adrian Grbić strzelił do bramki w sytuacji sam na sam po świetnym podaniu prostopadłym Eliego Dasy. Ten sam zawodnik elegancko asystował przy golu na 2:0 Matusa Bero. Przed przerwą piłka znalazła się raz jeszcze w bramce Rapidu, ale trafienie Nikolaia Frederiksena nie zostało uznane.

Do zwrotu akcji doszło również na Toumbie w Salonikach. PAOK odwrócił wynik dwumeczu z 0:1 na 2:1. Andrija Zivković strzelił gola po podaniu Antonio Colaka, byłego napastnika Lechii Gdańsk. Niewiele później po uderzeniu Vieirinhi było 2:0 dla greckiego zespołu. FC Midtjylland wybrnął jeszcze z tej opresji i strzałem na 1:2 Daniela Hoegha w 80. minucie doprowadził do dogrywki. PAOK zapewnił sobie awans w konkursie rzutów karnych.

Piłkarzom Slavii Praga i Fenerbahce Stambuł nie brakowało ochoty do atakowania w obu meczach. Czeska drużyna zwyciężyła 3:2 nad Bosforem, a po objęciu prowadzenia 2:0 w rewanżu była bardzo blisko awansu do najlepszej "16" Ligi Konferencji Europy. Slavia nie pozwoliła na zwrot akcji podobny do tego w Holandii i w Grecji. Wygrała ona ponownie 3:2.

Play-off Ligi Konferencji Europy:

Vitesse Arnhem - Rapid Wiedeń 2:0 (2:0) 1:0 - Adrian Grbić 3' 2:0 - Matus Bero 19'

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Vitesse Arnhem

PAOK Saloniki - FC Midtjylland 2:1 (2:0, 2:1, 2:1) k. 5:3 1:0 - Andrija Zivković 20' 2:0 - Vieirinha 26' 2:1 - Daniel Hoegh 80'

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: PAOK Saloniki

Slavia Praga - Fenerbahce Stambuł 3:2 (2:1) 1:0 - Ivan Schranz 19' 2:0 - Yira Sor 27' 2:1 - Mert Hakan Yandas 39' 3:1 - Yira Sor 63' 3:2 - Mergim Berisha 90'

Pierwszy mecz: 3:2. Awans: Slavia Praga

Czy PAOK Saloniki awansuje do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy?