Pięć goli i trudna przeprawa Chelsea w Pucharze Anglii

Długo pachniało niespodzianką, ale ostatecznie do niej nie doszło. Chelsea, choć z trudem, pokonała Luton Town 3:2 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Anglii.

Szymon Mierzyński
Romelu Lukaku Getty Images / Darren Walsh / Na zdjęciu: Romelu Lukaku
Zespół Thomasa Tuchela był zraniony po heroicznym i zakończonym porażką w rzutach karnych finale Pucharu Ligi Angielskiej z Liverpoolem i chciał sobie powetować to niepowodzenie. Jednak choć rywal był zdecydowanie łatwiejszy (zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli The Championship), londyńczykom szło jak po grudzie.

Sensację mieliśmy już w 2. minucie, gdy po rzucie rożnym głową do siatki trafił Reece Burke. Z tego szoku Chelsea się otrząsnęła i po poważnym błędzie gospodarzy w środku pola, wyrównała za sprawą precyzyjnego uderzenia Saula Nigueza.

Nie minęło jeszcze pół godziny meczu i wydawało się, że faworyt zaczyna panować nad sytuacją, zwłaszcza że po tej bramce ruszył do ataku i zepchnął miejscowych w ich pole karne. Zamiast jednak przełożyć przewagę na drugiego gola, nadział się na zabójczą kontrę i trybuny Kenilworth Road oszalały raz jeszcze. Sam na sam z Kepą Arrizabalagą znalazł się Harry Cornick, w decydującym momencie noga mu nie zadrżała i pewnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Druga połowa to przez jakiś czas mozolne ataki "The Blues", lecz ekipa Thomasa Tuchela miała swojego bohatera wieczoru, a został nim Werner. Niemiec wcześniej asystował przy bramce Saula, zaś w decydującym fragmencie zapisał się w klasyfikacji kanadyjskiej jeszcze dwukrotnie. W 68. minucie trafił na 2:2, wygrywając pojedynek z Harrym Istedem, natomiast 10 minut później perfekcyjnie dograł do Romelu Lukaku i Belg sprawił, że klubowy mistrz świata po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie.

Tego prowadzenia Chelsea już nie oddała i mimo ciężkiej przeprawy, pokonała Luton Town 3:2, meldując się w ćwierćfinale Pucharu Anglii.

Jest tam już także Southampton, który pokonał West Ham United 3:1. W tej potyczce nie zobaczyliśmy żadnego z dwóch Polaków. Jan Bednarek przesiedział ją na ławce rezerwowych, a Łukasz Fabiański znalazł się poza kadrą "Młotów".

Luton Town - Chelsea FC 2:3 (1:0)
1:0 - Reece Burke 2'
1:1 - Saul Niguez 27'
2:1 - Harry Cornick 40'
2:2 - Timo Werner 68'
2:3 - Romelu Lukaku 78'

Luton Town: Jed Steer (14' Harry Isted) - Thomas Lockyer, Gabriel Osho, Reece Burke, Peter Kioso, Carlos Gomes (76' Danny Hylton), Amarii Bell, Luke Berry (63' Aaron Campbell), Daniel Potts, Harry Cornick (62' Cameron Jerome), Admiral Muskwe (76' Robert Snodgrass).

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Antonio Ruediger, Ruben Loftus-Cheek, Malang Sarr, Callum Hudson-Odoi (61' Harvey Vale), Jorginho (76' Reece James), Saul Niguez, Kenedy (61' Christian Pulisić), Mason Mount, Romelu Lukaku, Timo Werner.

Żółta kartka: Admiral Muskwe (Luton Town).

Sędzia: Peter Bankes.

Southampton FC - West Ham United 3:1 (1:0)
1:0 - Romain Perraud 31'
1:1 - Michail Antonio 60'
2:1 - James Ward-Prowse (k.) 69'
3:1 - Armando Broja 90+5'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)