OGC Nice skarciło PSG. Niespodzianka w hicie Ligue 1

OGC Nice sprawiło dużą niespodziankę, wygrywając 1:0 z Paris Saint-Germain. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu Andy Delort zapewnił komplet punktów gospodarzom. Zespół Christophe'a Galitera odrabia straty do lidera.

Rafał Szymański
Lionel Messi PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Lionel Messi
Już w pierwszej minucie miejscowi mogli rozpocząć strzelanie na Allianz Riviera. Po zagraniu Kaspera Dolberga w polu karnym odnalazł się Amine Gouiri, który uderzył na krótki słupek. Bramkarz gości nie dał się zaskoczyć.

Podopieczni Christophe'a Galtiera postawili twarde warunki paryżanom. W szóstej minucie kolejną szansę wypracował sobie Gouri. Piłka po jego uderzeniu przeleciała obok prawego słupka.

Kilkadziesiąt sekund później goście zagrozili bramce OGC Nice. Neymar uruchomił podaniem Angela Di Marię, Argentyńczyk ruszył prawą stroną boiska i przegrał pojedynek z Walterem Benitezem. Golkiper wybił piłkę na rzut rożny.

Przed końcem pierwszej połowy Lionel Messi założył "siatkę" Mario Leminie, a następnie szukał sobie miejsca do strzału. Środkowy pomocnik ratował się faulem i obejrzał żółty kartonik.

OGC Nice zagroziło bramce Navasa na początku drugiej części gry. Justin Kluivert dośrodkował z rzutu rożnego do Dante, doświadczony stoper trafił prosto w bramkarza.

Po zmianie stron brakowało emocji. W samej końcówce spotkania Gouiri odegrał do Justina Kluiverta. Młody Holender wpadł w pole karne, lecz stracił równowagę i nieczysto trafił w piłkę. Navas był dobrze ustawiony.

Jedyna bramka padłą dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu. Calvin Stengs zacentrował z lewego skrzydła do Andy'ego Delorta i algierski snajper uderzył nie do obrony. Navas nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

W ostatecznym rozrachunku OGC Nice zwyciężyło 1:0 i awansowało na drugie miejsce w tabeli Ligue 1. Drużyna Marcina Bułki traci 13 punktów do PSG. Polak nie podniósł się z ławki rezerwowych.

OGC Nice - Paris Saint-Germain 1:0 (0:0)
1:0 - Andy Delort 88'

OGC: Walter Benitez - Flavius Daniliuc (79' Jordan Lotomba), Jean-Clair Todibo, Dante, Melvin Bard, Pablo Rosario, Mario Lemina (70' Morgan Schneiderlin), Khepren Thuram (79' Calvin Stengs), Justin Kluivert (79' Hicham Boudaoui), Amine Gouiri, Kasper Dolberg (70' Andy Delort).

PSG: Keylor Navas - Thilo Kehrer (90' Julian Draxler), Marquinhos, Abdou Diallo, Juan Bernat, Danilo Pereira, Marco Verratti, Geroginio Wijnaldum (90+1' Idrissa Gueye), Angel Di Maria (79' Mauro Icardi), Lionel Messi, Neymar.

Żółte kartki: Lemina (OGC).

Sędzia: Willy Delajod.