Druga asysta Piotrowskiego. Przekonujące zwycięstwo Fortuny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Jakub Piotrowski
Getty Images / / Na zdjęciu: Jakub Piotrowski

Fortuna Duesseldorf z Jakubem Piotrowskim w składzie pewnie pokonała FC Ingolstadt 04 (3:0). Polski zawodnik zapisał na swoim koncie asystę.

W 25. kolejce Fortuna Duesseldorf wywiązała się z roli faworyta. Bramkarz gości skapitulował już w czwartej minucie gry. Daniel Ginczek skierował piłkę do siatki po dograniu Khaleda Nareya.

Przed końcem pierwszej połowy miejscowi podwoili prowadzenie. W roli asystenta wystąpił Jakub Piotrowski, który celnie podał do lepiej ustawionego Matthiasa Zimmermanna. Defensor zszedł do środka boiska i pięknym strzałem pokonał Dejana Stojanovicia.

Tuż po przerwie Narey dołożył bramkę do asysty. Niemiecki skrzydłowy ustalił rezultat na 3:0. Przyjezdni kończyli mecz w "dziesiątkę". W 57. minucie Marcel Gaus obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartę.

Fortuna zwyciężyła 3:0 z czerwoną latarnią 2. Bundesligi i zameldowała się na 13. miejscu w tabeli. Piotrowski w pierwszej połowie został ukarany żółtym kartonikiem i opuścił boisko w 61. minucie gry. W tym sezonie polski pomocnik zagrał w 23 meczach ligowych, w których zanotował dwie asysty.

Fortuna Duesseldorf - FC Ingolstadt 04 3:0 (2:0) 1:0 - Daniel Ginczek 4' 2:0 - Matthias Zimmermann 35' 3:0 - Khaled Narey 50'