Ależ akcja! Zobacz bramkę Teodorczyka [WIDEO]

Łukasz Teodorczyk wykorzystał piękną asystę Michele Caviona i wpakował piłkę do siatki. Napastnik LR Vicenza Virtus dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa 3:1 z Ternaną Calcio.

Rafał Szymański
bramka Łukasza Teodorczyka YouTube / Serie B / Na zdjęciu: bramka Łukasza Teodorczyka
19-krotny reprezentant Polski nie najlepiej wszedł w mecz. Już w dziewiątej minucie gry Łukasz Teodorczyk został ukarany żółtym kartonikiem. Gospodarze szybko objęli prowadzenie za sprawą Davide Diawa, który w pierwszej połowie dwa razy pokonał bramkarza rywali.

W doliczonym czasie gry Michele Cavion wygrał przebitkę z Antonio Palumbo. Piłkarz Ternany upadł na murawę, ale sędzia nie przerwał gry. Po chwili 27-latek ośmieszył Matiję Bobena i kapitalnie zagrał piętą do Teodorczyka. Napastnik tylko podciął piłkę nad interweniującym golkiperem.

Trzeci gol był ozdobą niedzielnego spotkania. Po przerwie Ternana odpowiedziała trafieniem Alfredo Donnarummy. LR Vicenza Virtus zwyciężyła 3:1 na własnym stadionie i w chwili obecnej zajmuje 18. pozycję w tabeli Serie B.

Dla Teodorczyka było to premierowe trafienie w barwach drugoligowej drużyny. 30-latek nie miał żadnych szans na regularną grę w Udinese Calcio i zimą zdecydował się na przeprowadzkę do Vicenzy. Kontrakt snajpera obowiązuje wyłącznie do końca sezonu 2021/22.

Gol Łukasza Teodorczyka (od 2:08):