Trafił! Zobacz, co zrobił Lewandowski

Golem do szatni Robert Lewandowski zakończył pierwszą połowę spotkania Bundesligi z Hoffenheim. To było świetne wyjście w powietrze.

Piotr Bobakowski
Gol Roberta Lewandowskiego przeciwko Hoffenheim WP SportoweFakty / Viaplay / Gol Roberta Lewandowskiego przeciwko Hoffenheim
Robert Lewandowski w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy meczu z Hoffenheim (relacja TUTAJ) strzelił swoją 29. bramkę w tym sezonie Bundesligi (patrz wideo poniżej). Reprezentant Polski idealnie przymierzył głową i wyrównał stan meczu (trafienie na 1:1).

Joshua Kimmich dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego, a polski snajper Bawarczyków pewnym strzałem pokonał Olivera Baumanna.

To kolejny rekord w wykonaniu "Lewego" na niemieckich boiskach. 33-latek w tym sezonie Bundesligi zdobył już 17 goli w meczach wyjazdowych. Wcześniej dokonali tego tylko Jupp Heynckes (sezon 1973/74) oraz Timo Werner (w sezonie 2019/20).

Po pierwszych 45 minutach pojedynku na PreZero Arenie aktualni mistrzowie Niemiec remisowali z Hoffenheim 1:1 (w drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie).

Źródło: Viaplay