Helik trafił po rocznej przerwie! Drużyna Bielika w dołku

Michał Helik był jednym z bohaterów spotkania Barnsley FC z Bristol City (2:0). Polak przypieczętował wygraną gospodarzy. Derby County przegrało 1:3 z Blackburn Rovers, a Krystian Bielik z ławki przyglądał się poczynaniom kolegów.

Rafał Szymański
 Michał Helik Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Michał Helik
Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej części gry. Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Carltona Morrisa. Angielski pomocnik odnalazł się po zamieszaniu w polu karnym i wpakował piłkę do siatki.

W 21. minucie spotkania było już 2:0 dla Barnsley. Amine Bassi dośrodkował z rzutu rożnego, a Michał Helik uwolnił się spod opieki rywali i mocnym strzałem głową podwoił prowadzenie miejscowych.

Ekipa z Oakwll Stadium pokonała Bristol City i po 37 seriach gier zajmuje 22. miejsce w tabeli. Helik czekał na bramkę w The Championship od 13 marca 2021 roku, wówczas jego zespół zwyciężył 3:2 z Bournemouth. Czesław Michniewicz powołał środkowego obrońcę na marcowe mecze reprezentacji Polski.

Tuż za Barnsley znajduje się drużyna Krystiana Bielika. Po pierwszych 45 minutach Derby County niespodziewanie wygrywało 1:0 z Blackburn. Przeciwnicy przejęli jednak inicjatywę po zmianie stron. Scott Wharton, Tyrhys Dolan oraz Sam Gallagher zapewnili komplet punktów Rovers.

Zaskoczeniem był fakt, że Bielik rozpoczął mecz wśród rezerwowych. We wtorek kadrowicz nie wstał z ławki. 24-latek niedawno wrócił do formy po poważnej kontuzji i dostał kredyt zaufania od selekcjonera Biało-Czerwonych.

Barnsley FC - Bristol City 2:0 (2:0)
1:0 - Carlton Morris 10'
2:0 - Michał Helik 21'

Blackburn Rovers - Derby County 3:1 (0:1)
0:1 - Ravel Morrison 28'
1:1 - Scott Wharton 53'
2:1 - Tyrhys Dolan 59'
3:1 - Sam Gallagher 90+7'

Kolejny klub odcina się od rosyjskiego sponsora. "Ze skutkiem natychmiastowym"

Czy zespół Helika wyjdzie ze strefy spadkowej?