Lanie w Kopenhadze. Zastępca Kamila Grabary zawiódł

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Karl-Johan Johnson
Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Karl-Johan Johnson

Kamil Grabara nie zagrał w meczu FC Kopenhaga z PSV Eindhoven z powodu choroby. Jego klub ponownie stracił cztery gole, a porażka 0:4 z FC Kopenhaga oznacza pożegnanie z Ligą Konferencji Europy.

W pierwszym meczu FC Kopenhaga z PSV Eindhoven doszło do potężnej kanonady. Pojedynek w Holandii zakończył się remisem 4:4, a Kamil Grabara, choć stracił worek goli, to mógł pochwalić się obronieniem strzału z rzutu karnego. Przed rewanżem obie drużyny miały co poprawiać w defensywie.

Bramkarzem FC Kopenhaga w rewanżu był Karl-Johan Johnsson i wcześnie musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Na własne życzenie, ponieważ popełnił błąd po uderzeniu Erana Zahaviego. Izraelczyk strzelił prosto w Szweda po podaniu Mario Goetze, a piłka wturlała się do siatki pod brzuchem niezdarnego Johnssona. W 38. minucie Goetze dorzucił asystę do gola i PSV prowadziło w Danii 2:0. Ekipa z Eredivisie podwoiła przewagę na 4:0 w drugiej połowie i także w niej jednego gola zawalił Johnsson.

W Lidze Konferencji Europy pozostaje Leicester City. Drużyna z Premier League wybrała się do Rennes po zwycięstwie 2:0 na King Power Stadium. Wcześnie straciła połowę zaliczki, ale potrafiła odpowiedzieć golem na 1:1 Wesleya Fofany, który wykorzystał dośrodkowanie Ademoli Lookmana z rzutu rożnego. Rennes wygrało w rewanżu 2:1, ale ten wynik nie dał gospodarzom sukcesu.

1/8 finału Ligi Konferencji Europy:

FC Kopenhaga - PSV Eindhoven 0:4 (0:2) 0:1 - Eran Zahavi 10' 0:2 - Mario Goetze 38' 0:3 - Eran Zahavi 79' 0:4 - Noni Madueke 90'

Pierwszy mecz: 4:4. Awans: PSV Eindhoven

Stade Rennais - Leicester City 2:1 (1:0) 1:0 - Benjamin Bourigeaud 8' 1:1 - Wesley Fofana 51' 2:1 - Flavien Tait 76'

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Leicester City

AZ Alkmaar - FK Bodo/Glimt 2:2 pd. (2:1, 2:1, 2:2) 1:0 - Evangelos Pavlidis 18' 1:1 - Amahl Pellegrino 25' 2:1 - Evangelos Pavlidis 30' 2:2 - Alfons Sampsted 105'

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: FK Bodo/Glimt

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy PSV Eindhoven awansuje do finału Ligi Konferencji Europy?