Zespół Casha nie zatrzymał Arsenalu. Jubileuszowy gol

W jedynym sobotnim meczu Premier League Aston Villa przegrała 0:1 z Arsenalem. Londyńczycy przekroczyli magiczną barierę 2000 bramek. Matty Cash rozegrał 90 minut.

Rafał Szymański
mecz Aston Villa - Arsenal Getty Images / Na zdjęciu: mecz Aston Villa - Arsenal
Od początku gra układała się pod dyktando Arsenalu. W dziewiątej minucie Thomas Partey próbował strzałem z dystansu zaskoczyć Emiliano Martineza i piłka trafiła do koszyczka bramkarza. Kilkadziesiąt sekund po tej sytuacji Ezri Konsa mógł skierować piłkę do własnej bramki, ale Argentyńczyk ponownie był na posterunku.

Goście coraz mocniej naciskali Aston Villę. Kolejna zespołowa akcja "Kanonierów" zakończyła się strzałem Emile'a Smitha Rowe'a. Młody Anglik minimalnie spudłował.

Londyńczycy otworzyli wynik w 30. minucie rywalizacji. Emiliano Buendia niefortunnie wybił piłkę, Bukayo Saka wykorzystał sytuację i mocnym uderzeniem pokonał golkipera. W tej sytuacji Martinez mógł zachować się nieco lepiej.

Chwilę po wznowieniu gry Tyrone Mings brutalnie zaatakował strzelca gola. Saka był opatrywany przez klubowych lekarzy i potrzebował przerwy w grze, a kapitan gospodarzy obejrzał tylko żółtą kartkę.

Na początku drugiej odsłony Smith Rowe po raz drugi przetestował bramkarza "The Villans". Martinez był dobrze ustawiony.

Bernd Leno nie miał zbyt wiele pracy w sobotnim spotkaniu. W 68. minucie Ollie Watkins przeprowadził indywidualną akcję i po rykoszecie piłka odbiła się od prawego słupka. Philiippe Coutinho w ostatniej akcji meczu zmusił do interwencji Niemca, ale rezultat się już nie zmienił.

Arsenal jest trzecim zespołem w historii, który zdobył 2000 bramek w Premier League. Po zwycięstwie 1:0 drużyna Mikela Artety zameldowała się na czwartej pozycji w tabeli. Aston Villa plasuje się na dziewiątym miejscu. Matty Cash spędził 90 minut na placu gry.

Aston Villa - Arsenal FC 0:1 (0:1) 0:1 - Bukayo Saka 30'