Pół tuzina goli w sparingowych derbach Poznania

Duże emocje w sparingowych derbach Poznania. Lech zremisował z Wartą 3:3, a sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Szymon Mierzyński
Joao Amaral WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: Joao Amaral
Sztaby szkoleniowe obu drużyn wykorzystały przerwę reprezentacyjną na sprawdzenie formy w starciu z lokalnym rywalem.

Początek należał do "Kolejorza", który po 35 minutach prowadził 2:0. Później jednak zieloni solidnie zabrali się za odrabianie strat i doprowadzili do remisu w kilka minut. Na uwagę zasługuje zwłaszcza bramka Milana Corryna, który zimą był wystawiony na listę transferową, ostatnio zaliczył krótki występ w ligowej potyczce z KGHM Zagłębiem Lubin (4:0), a teraz po raz pierwszy w 2022 roku umieścił piłkę w siatce.

Warta objęła nawet prowadzenie dzięki trafieniu Franka Castanedy, lecz ostatecznie mieliśmy wynik remisowy po tym jak w końcówce rzut karny wykorzystał Joao Amaral.

Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Poznaniu, bez udziału publiczności. Skład podała tylko Warta. Jeśli chodzi o Lecha, znamy jedynie autorów goli.

Po przerwie na kadrę, w ramach 27. kolejki PKO Ekstraklasy, warciarze podejmą Raków Częstochowa, natomiast drużyna Macieja Skorży zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Lech PoznańWarta Poznań 3:3 (2:1)
1:0 - Dawid Kownacki 5'
2:0 - Michał Kopczyński (sam.) 35'
2:1 - Miguel Luis 42'
2:2 - Milan Corryn 47'
2:3 - Frank Castaneda 68'
3:3 - Joao Amaral (k.) 85'

Skład Warty Poznań: Adrian Lis - Łukasz Trałka, Dawid Szymonowicz, Michał Kopczyński, Kajetan Szmyt, Mateusz Kupczak, Miguel Luis, Konrad Matuszewski, Miłosz Szczepański, Milan Corryn, Daniel Szelągowski; grali także: Jędrzej Grobelny, Mikołaj Rakowski, Wiktor Pleśnierowicz, Jakub Kiełb, Michał Jakóbowski, Mateusz Sopoćko, Jakub Sangowski, Frank Castaneda, Marcin Szeibe.