Mecz el. MŚ powtórzony? Złożono protest

Szykuje się kolejna pozaboiskowa dogrywka w eliminacjach MŚ 2022 w Afryce. Algieria żąda powtórzenia rewanżu z Kamerunem z powodu decyzji sędziego Bakary'ego Gassamy.

Piłkarze reprezentacji Algierii Getty Images / Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Algierii
Algieria przystąpiła do rewanżu po zwycięstwie 1:0 odniesionym w Kamerunie. Jej sytuacja wydawała się bardzo dobra, a jednak nie awansowała do MŚ 2022. Zdecydowała o tym porażka 1:2 poniesiona w drugim meczu. Rozstrzygająca bramka padła w czasie doliczonym do dogrywki po strzale Karla Toko Ekambiego.

Algierczycy są oburzeni sposobem sędziowania meczu przez Bakary'ego Gassamę i żądają powtórzenia rewanżu. Szanse na takie rozwiązanie są jak zwykle minimalne, ale krajowa federacja nie zamierza złożyć broni.

- Jesteśmy zdeterminowani do wykorzystania wszystkich prawnie możliwych sposobów, żeby powtórzyć mecz w warunkach gwarantujących uczciwość - czytamy w proteście Algierskiego Związku Piłkarskiego złożonym w FIFA.

Jest to drugi protest złożony przez afrykańską federację po marcowych meczach eliminacji MŚ 2022. Egipt żąda reakcji na skandaliczne zachowanie kibiców w Senegalu. Ci utrudnili wykonywanie jedenastek w decydującym o awansie konkursie rzutów karnych. Egipcjanie zarzucają gospodarzom meczu zastraszanie ich reprezentantów.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy porażka Algierii w dwumeczu z Kamerunem była zaskoczeniem?