Radość w San Sebastian w doliczonym czasie. Puchary coraz bliżej

W La Lidze zakończyła się 30. kolejka. Bardzo ważne zwycięstwo w poniedziałek odniósł Real Sociedad. Drużyna z San Sebastian zbliżyła się do europejskich pucharów.

Michał Piegza
Oscar Gil i Diego Rico PAP/EPA / Juan Herrero / Na zdjęciu: Oscar Gil i Diego Rico
W meczu w San Sebastian długo trzeba było czekać na gola. Real Sociedad, po porażce Villarrealu, mógł odskoczyć rywalom w tabeli i umocnić się na 6. pozycji. Espanyolowi spadek już raczej nie grozi, puchary również.

Gospodarze do siatki rywala trafili w 51. minucie, ale gol Alexandra Sorlotha został anulowany. Sędzia dopatrzył się faulu w ataku.

W 93. minucie arbiter potrzebował kolejnej konsultacji z VAR-em i po chwili podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Alexander Isak i chociaż w części mógł zmniejszyć swoje frustracje po wtorkowym meczu w Chorzowie.

Real Sociedad wygrał 1:0 i jest coraz bliżej zapewnienia sobie gry w kwalifikacji do Ligi Konferencji. Liga Europy jest już tylko o dwa punkty. Na 5. miejscu plasuje się Real Betis.

Real Sociedad - Espanyol Barcelona 1:0 (0:0)
1:0 - Isak (k.) 90+6'