Wisła zagrała dla Rakowa i Lecha, zabójczy kwadrans Zagłębia. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

W piątkowych meczach 28. kolejki PKO Ekstraklasy nie zabrakło niespodzianki. Walcząca o mistrzostwo Polski Pogoń Szczecin przegrała na własnym boisku z Wisłą Płock 1:2, choć to Portowcy jako pierwsi strzelili gola.

Tomasz Galiński
Zawodnik Pogoni Szczecin Kamil Drygas (P) i Kristian Vallo (L) z Wisły Płock PAP / Marcin Bielecki / Zawodnik Pogoni Szczecin Kamil Drygas (P) i Kristian Vallo (L) z Wisły Płock
To był trudny wieczór dla kibiców Pogoni Szczecin. Wisła Płock postawiła Portowcom trudne warunki i ostatecznie wywiozła z gorącego terenu komplet punktów.

Pogoń objęła prowadzenie po strzale Kamila Grosickiego, ale już po chwili do wyrównania doprowadził Łukasz Sekulski. W drugiej połowie decydujący cios zadał Jorginho po znakomicie wyprowadzonej kontrze przez Nafciarzy.

To ważny wynik w kontekście walki o mistrzostwo. Pogoń może stracić po tej kolejce pozycję lidera.

O tym, że piłka nożna jest brutalna, najdobitniej przekonali się zawodnicy Stali Mielec. Stal nie była zespołem gorszym od Zagłębia Lubin, wyszła na prowadzenie po golu Oskara Zawady, ale później goście popełnili zbyt wiele błędów, by myśleć choćby o jednym punkcie. O wszystkim decydował szalony kwadrans Zagłębia.

Dwa gole po uderzeniach głową strzelił Martin Dolezal, a znakomite trafienie zanotował Erik Daniel, który posłał piłkę do bramki niemal z połowy boiska po pomyłce Rafała Strączka. Tym samym Miedziowi zdobyli istotne trzy punkty w kontekście utrzymania w lidze.

Wyniki piątkowych meczów 28. kolejki PKO Ekstraklasy:

KGHM Zagłębie Lubin - Stal Mielec 3:1 (0:0)
0:1 Oskar Zawada 56'
1:1 Martin Dolezal 71'
2:1 Erik Daniel 79'
3:1 Martin Dolezal 84'

Pogoń Szczecin - Wisła Płock 1:2 (1:1) 1:0 Kamil Grosicki 33' 1:1 Łukasz Sekulski 37' 1:2 Jorginho 63'