Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Rosyjski bloger poprosił Ukraińca o wywiad. Żona piłkarza ujawnia, co było później

Ukraiński obrońca Manchesteru City, Ołeksandr Zinczenko został poproszony o wywiad przez rosyjskiego blogera, Jewhena Sawina. Ostatecznie defensor odmówił, a żona zawodnika wyjaśniła dlaczego. - Z jakiegoś powodu nie wskazywał na to - stwierdziła.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Ołeksandr Zinczenko Getty Images / James Gill - Danehouse / Na zdjęciu: Ołeksandr Zinczenko
Ołeksandr Zinczenko od początku wojny w Ukrainie często wypowiada się na jej temat w mediach społecznościowych. Defensor jest mocno zżyty ze swoim krajem i pokazuje to m.in. w sieci. Niedawno apelował także o zatrzymanie bestialskich działań Władimira Putina (więcej przeczytasz TUTAJ).

Zawodnik Manchesteru City w ostatnim czasie został poproszony o wywiad przez jednego z rosyjskich blogerów, Jewhena Sawina. Ostatecznie do niego nie doszło, ponieważ obrońca Obywateli odmówił. Głos w tej sprawie zabrała żona piłkarza, Vlada Zinczenko.

Jej zdaniem ukraiński defensor nie widział w tym żadnego sensu. Obaj rozmawiali przez telefon, ale bez skutku. Problemem też jest to, że Sawin nie przedstawił do końca swojego zdania na temat inwazji wojsk Władimira Putina.

ZOBACZ WIDEO: Z Pierwszej Piłki #05: Silna grupa, w której się nas boją. Szukamy sparingpartnera

- Savin wcześniej opublikował post pewnego rodzaju wsparcia, który napisał o wszystkim co nieco. Ale nie widziałam w tym poście, że to Rosja jest agresorem. Z jakiegoś powodu nie wskazuje na to, ale kontynuuje swoją retorykę, mówiąc np. "jesteśmy braćmi, braterstwem" - powiedziała żona zawodnika podczas wywiadu w programie "Czas Denisowa".

- Pisze też, że w 2014 roku "obie strony się myliły". W jakim sensie obie strony się myliły? Walczyliśmy i przez to się pomyliliśmy? Szczerze, chciałbym go zapytać, w czym strona ukraińska się myliła w 2014 roku? W czym? - dodała.

Słowa Sawina podsumował dziennikarz Aleksander Denisow, który przeprowadzał wywiad z żoną Ołeksandra Zinczenki. - Widzę, że jego retoryka nie jest bliska mojej - powiedział podczas swojego programu.

Zobacz też:
Polacy pomogli piłkarzowi z Ukrainy. "Jestem im bardzo wdzięczny!"
Legenda, która konsekwentnie burzy swój pomnik

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×