Piach w trybach ofensywy Milanu

Tydzień temu AC Milan nie znał sposobu na pokonanie Łukasza Skorupskiego, a tym razem odbił się od defensywy Torino FC. Lider ligi włoskiej zremisował i stracił część przewagi w tabeli nad Interem.

Oliver Giroud PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Oliver Giroud
AC Milan mógł odpowiedzieć na zwycięstwo Interu Mediolan w meczu z Hellasem Werona, a ponadto powiększyć przewagę w tabeli nad Napoli. Azzurri przegrali 2:3 z Fiorentiną. Drugie zadanie udało się wykonać, choć połowicznie.

Rossoneri mieli w pierwszej połowie problem ze zdyscyplinowanymi przeciwnikami i nie stworzyli licznych sytuacji podbramkowych. Etrit Berisha nie musiał wykonywać wielu ewolucji w bramce Torino FC. Najtrudniejsza była obrona strzału Davida Calabrii. Byki odgryzły się niecelnym uderzeniem Samuela Ricciego.

Mecz otworzył się po przerwie i piłkarze ofensywni mieli więcej miejsca na tworzenie sytuacji podbramkowych. Mike Maignan poradził sobie ze strzałem Mergima Vojvody, a uderzenia Sandro Tonalego były hamowane albo przez golkipera, albo przez defensorów.

Stefano Pioli nie miał dużego pola manewru, ponownie nie mógł wykorzystać kontuzjowanego Zlatana Ibrahimovicia. Trener Milanu wprowadził Juniora Messiasa za Brahima Diaza, a druga zmiana Sandro Tonaliego na Radego Krunicia była dopiero w 82. minucie. Gościom niezmiennie brakowało dobrego wykończenia ataków, a podział punktów po bezbramkowym remisie był sprawiedliwy.

Karol Linetty nie podnosi się z ławki rezerwowych Toro.

Torino FC - AC Milan 0:0

Torino: Etrit Berisha - David Zima (64' Armando Izzo), Bremer, Ricardo Rodriguez - Wilfried Stephane Singo (64' Ola Aina), Sasa Lukić, Samuele Ricci, Mergim Vojvoda (84' Alessandro Buongiorno) - Tommaso Pobega (84' Demba Seck), Andrea Belotti (76' Pietro Pellegri), Josip Brekalo

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria, Pierre Kalulu, Fikayo Tomori (87' Matteo Gabbia), Theo Hernandez - Sandro Tonali, Franck Kessie - Alexis Saelemaekers, Brahim Diaz (55' Junior Messias), Rafael Leao - Olivier Giroud

Żółte kartki: Lukić, Pobega (Torino) oraz Tomori, Kalulu (Milan)

Sędzia: Daniele Doveri