Kompromitacja była blisko. Nagle AS Roma przebudziła się

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FABIO FRUSTACI  / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma
PAP/EPA / FABIO FRUSTACI / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma

AS Roma przegrywała w meczu z ostatnią w tabeli Salernitaną od 22. do 82. minuty. Drużyna Jose Mourinho popisała się wielkim finiszem i odwróciła wynik na 2:1.

Salernitana była na prowadzeniu przez godzinę dzięki strzałowi Ivana Radovanovicia. Pomocnik huknął potężnie prosto do siatki obok zrozpaczonego Ruiego Patricio. Piłkę musnął do niego z rzutu wolnego Franck Ribery. Beniaminek długo bronił się przed atakami Giallorossich i zanosiło się na to, że sprawi niespodziankę.

AS Roma uratowała się wielkim finiszem przed kompromitacją na Stadio Olimpico. Carles Perez doprowadził do remisu perfekcyjnym strzałem zza pola karnego w okienko Salernitany. Rzymianie poszli za ciosem i w 85. minucie to oni rozstrzygnęli mecz. Chris Smalling strzelił na 2:1 po dośrodkowaniu Jordana Veretouta.

W meczu wystąpili dwaj Polacy i obaj byli zmiennikami. Nicola Zalewski wszedł za Stephana El Shaarawy'ego w 67. minucie. Niewiele później Paweł Jaroszyński zastąpił w jedenastce gości Pasquale Mazzocchiego, ale jego wejście nie okazało się szczęśliwe.

AS Roma - US Salernitana 1919 2:1 (0:1) 0:1 - Ivan Radovanović 22' 1:1 - Carles Perez 82' 2:1 - Chris Smalling 85'

Roma: Rui Patricio - Marash Kumbulla (46' Nicolo Zaniolo), Chris Smalling, Roger Ibanez - Rick Karsdorp, Bryan Cristante (75' Jordan Veretout), Sergio Oliveira (68' Eldor Szomurodow), Stephan El Shaarawy (67' Nicola Zalewski) - Henrich Mchitarjan, Tammy Abraham, Felix Afena-Gyan (67' Carles Perez)

Salernitana: Luigi Sepe – Pasquale Mazzocchi (74' Paweł Jaroszyński), Norbert Gyombér, Luca Ranieri (59' Radu Dragusin) - Ivan Radovanović, Lassana Coulibaly, Ederson, Joel Obi (65' Nadir Zortea) - Franck Ribery (75' Simone Verdi), Filip Djurić, Emil Bohinen (65' Grigoris Kastanos)

Żółte kartki: Kumbulla, Cristante, Mchitarjan, Abraham (Roma) oraz Bohinen, Djurić, Gyimber, Ribery, Sepe, Kastanos, Zortea, Radovanović (Salernitana)

Sędzia: Manuel Volpi