Komisja Ligi wymierzyła karę graczowi Legii Warszawa

Legia Warszawa dokończyła zremisowany 1:1 klasyk z Lechem Poznań w dziesięciu. Ukarany czerwoną kartką Igor Charatin odpocznie przez dwie kolejki.

piłkarze Legii Warszawa PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Igor Charatin był w Poznaniu zmiennikiem Patryka Sokołowskiego w 77. minucie. Czasu na pokazanie swoich umiejętności miał niewiele, a i tak wyróżnił się przede wszystkim faulem na czerwoną kartkę w doliczonym czasie.

Ukrainiec został wykluczony z ostatnich minut po faulu na Adrielu Ba Loua. 27-letni pomocnik zobaczył czerwoną kartkę po raz pierwszy na polskich boiskach. Miał szczęście, że piłka trafiła w słupek po strzale ze sprokurowanego przez niego rzutu wolnego.

W środę Komisja Ligi przyjrzała się faulowi Igora Charatina i postanowiła zdyskwalifikować go na dwie kolejki w PKO Ekstraklasie. Tym samym Ukrainiec nie wystąpi w meczach Legii Warszawa przeciwko Piastowi Gliwice i Pogoni Szczecin.

Dla Charatina mecz w Poznaniu był pierwszym od listopada w ekstraklasie. Swoim występem przeciwko Lechowi zapewne nie poprawił notowań u trenera Aleksandara Vukovicia.

Czy transfer Igora Charatina był złym ruchem Legii Warszawa?