Słodka zemsta AS Romy. Błysk Nicoli Zalewskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Giuseppe Maffia / Na zdjęciu: Nicola Zalewski
Getty Images / Giuseppe Maffia / Na zdjęciu: Nicola Zalewski

Giallorossi wykorzystali czwartą szansę na pokonanie FK Bodo/Glimt. Zwycięstwo 4:0 w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy jest zemstą za porażkę 1:6 w grupie. Nicola Zalewski asystował przy jednym z goli, a podanie poprzedził rajdem.

Jose Mourinho uspokajał na konferencji prasowej, że jego podopieczni nie muszą robić nic rozpaczliwego, żeby zmienić układ sił w dwumeczu po porażce 1:2. AS Roma przejęła atut własnego boiska, a wsparta przez pełne trybuny na Stadio Olimpico ruszyła do ataku. W jej podstawowym składzie nie zabrakło Nicoli Zalewskiego.

AS Roma ruszyła do zdecydowanego natarcia. Giallorossi potrzebowali tylko 23 minut na strzelenie niewygodnemu dotąd przeciwnikowi dwóch goli. Pierwszego zdobył Tammy Abraham, który jest najskuteczniejszym rzymianinem w Lidze Konferencji Europy. Później przewagę powiększył Nicolo Zaniolo w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Lorenzo Pellegriniego.

Przy golu Nicoli Zaniolo na 3:0 miał duży udział Nicola Zalewski. Polak zabrał piłkę z własnej połowy boiska, ruszył z nią pod pole karne FK Bodo/Glimt. Co prawda poczuł oddech przeciwnika na plecach, ale i tak poradził sobie z nim jednym zwodem i uruchomił mierzonym podaniem w pole karne Włocha. Nicolo Zaniolo pokonał bramkarza miękką podcinką.

W 49. minucie było "pozamiatane". Nicolo Zaniolo skompletował hat-tricka efektownym strzałem pod poprzeczkę po podaniu Bryana Cristante. Tym razem drużyna z Norwegii nie miała nic ciekawego do zaproponowania i mocniej pachniało kolejnymi golami podopiecznych Mourinho niż jakimkolwiek gości. Kibice bawili się znakomicie, mogli wcześnie rozpocząć świętowanie awansu.

Do półfinału Ligi Konferencji Europy wszedł również Feyenoord Rotterdam. W jego dwumeczu ze Slavią Praga padło aż 10 goli, a sześć z nich strzelili piłkarze z Holandii. Po remisie u siebie, odnieśli zwycięstwo 3:1 w Czechach.

Ćwierćfinały Ligi Konferencji Europy:

AS Roma - FK Bodo/Glimt 4:0 (3:0) 1:0 - Tammy Abraham 5' 2:0 - Nicolo Zaniolo 23' 3:0 - Nicolo Zaniolo 29' 4:0 - Nicolo Zaniolo 49'

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: AS Roma

Slavia Praga - Feyenoord Rotterdam 1:3 (1:1) 0:1 - Cyriel Dessers 2' 1:1 - Ibrahim Benjamin Traore 14' 1:2 - Cyriel Dessers 59' 1:3 - Luis Sinisterra 78'

Pierwszy mecz: 3:3. Awans: Feyenoord

Czy AS Roma będzie najlepsza w Lidze Konferencji Europy?