Niecodzienny wyczyn kompana Bartosza Białkowskiego

Kluby Bartosza Białkowskiego i Michała Helika zremisowały 1:1 w The Championship. W meczu Millwall FC oba gole strzelił ten sam zawodnik.

Bartosz Białkowski Getty Images / Ivan Yordanov/MI News/NurPhoto / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Piłkarze Millwall FC wygrali 4:1 poprzedni mecz z Barnsley. Może i wyniki przeciwnika w tym sezonie są słabe, ale dla zespołu Bartosza Białkowskiego było to istotne zwycięstwo po trzech niepowodzeniach i przedłużające szanse na udział w barażach o awans do Premier League. W piątek odwiedził Preston North End, nad którym miał tylko cztery punkty przewagi w tabeli The Championship. Zachował ten dystans, ale nie zbliżył się znacząco do wyżej notowanych ekip.

Kluczowym piłkarzem w pierwszej połowie był Murray Wallace z Millwall. Obrońca umieścił piłkę dwa razy w bramce, tyle że były one po dwóch stronach boiska. W 22. minucie rehabilitował się trafieniem na 1:1 za gola samobójczego zdobytego na początku meczu. Wallace odkupił winy po dograniu Jeda Wallace'a. Innego skutecznego piłkarza na boisku nie było, przez co stanęło na podziale punktów.

Nadzieja Barnsley FC na pozostanie w The Championship jest coraz mniejsza. Od czasu do czasu drużyna Michała Helika budziła się do walki o utrzymanie, ale nie punktuje regularnie i zadomowiła się w strefie spadkowej. Kolejnym przeciwnikiem Barnsley był niepokonany od pięciu kolejek Swansea City. Helik nie wystąpił z powodu kontuzji.

Na gole w Walii trzeba było poczekać do drugiej połowy. Piłkarze Barnsley oddali piłkę w posiadanie gospodarzy, ale potrafili wybrać dogodne momenty do ataku. Byli oni na prowadzeniu dzięki uderzeniu Claudio Gomesa, ale nacieszyli się nim tylko przez 10 minut. Swansea City wyrównało na 1:1 uderzeniem Cyrusa Christiego w 64. minucie.