To już pewne. Spadek klubu kadrowicza z The Championship

Derby County, którego piłkarzami są Krystian Bielik i Bartosz Cybulski, nie ma już matematycznych szans na pozostanie na zapleczu Premier League. Na cienkim włosku wisi w The Championship klub Michała Helika.

Krystian Bielik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Derby County jest co prawda przedostatnie w tabeli, ale to ten klub jako pierwszy stracił matematyczną szansę na utrzymanie. Drużyna Krystiana Bielika i Bartosza Cybulskiego długo miała możliwość zapunktowania w meczu z Queens Park Rangers. Decydująca o porażce 0:1 bramka Luke'a Amosa padła w 88. minucie. Bielik był na boisku do 64. minuty, a Cybulski wszedł na nie w 85. minucie.

Barnsley FC zagrało ponownie bez kontuzjowanego Michała Helika. Na własnym stadionie mierzyło się z także mocno zagrożonymi spadkiem z The Championship piłkarzami Peterborough. Jeżeli był to mecz ostatniej szansy, to nie została ona wykorzystana przez gospodarzy. Przegrali oni 0:2 po uderzeniach Jacka Marriotta i Jacka Taylora. Do rozegrania pozostały im cztery mecze, a ich strata do bezpiecznego miejsca to 11 punktów.

Millwall FC zapewnił sobie zwycięstwo 2:1 z Hull City w kwadransie po przerwie. Drużyna Bartosza Białkowskiego przetrwała pierwszą połowę i przystąpiła do zdecydowanego natarcia. Po uderzeniach do bramki Scotta Malone'a i Toma Bradshawa pozostało przypilnować korzystnego wyniku. Zadbał o to Białkowski, który co prawda nie zachował czystego konta, ale przepuścił do bramki tylko jeden z czterech strzałów celnych. Millwall ma szansę na grę w barażach o awans do Premier League.