Nie zgadniesz, co zrobił bramkarz Realu! O tym zdjęciu jest głośno

W hicie La Liga Sevilla - Real Madryt do ostatniej sekundy nie brakowało emocji. Stoicki spokój zachowywał za to Thibaut Courtois.

Piotr Bobakowski
Thibaut Courtois Getty Images / Mateo Villalba/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Thibaut Courtois
Real Madryt wykonał kolejny ważny krok w kierunku zdobycia mistrzostwa Hiszpanii, pokonując na wyjeździe Sevillę (3:2). Królewscy przegrywali do 50. minuty dwoma bramkami, ale znowu pokazali wielką klasę.

Zwycięskiego gola dla gości w doliczonym czasie gry zdobył niezawodny Karim Benzema. Po meczu głośno było też o... niecodziennym zachowaniu bramkarza Realu. W 74. minucie pojedynku Thibaut Courtois postanowił uciąć sobie pogawędkę z kibicami Sevilli.

Belgijski golkiper usiadł na bandzie za bramką i dyskutował z fanami gospodarzy o akcji, która została pokazana na telebimie na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Sędziowie VAR-u analizowali wówczas sytuację Viniciusa Juniora, którego trafienie na 2:2 ostatecznie nie zostało uznane (więcej TUTAJ).

Nie brakowało jednak kontrowersji. Emocje udzieliły się piłkarzom, a nawet trenerom, obu zespołów. Tylko Courtois był zaskakująco spokojny. Jakby wiedział, że... Real i tak wygra to spotkanie.

Zdjęcie (patrz poniżej) opublikowane na Twitterze przez korespondenta m.in. "The Guardian" i ESPN, Sida Lowe'a, lotem błyskawicy obiegło media społecznościowe. Internauci w komentarzach byli pod wrażeniem postawy Courtoisa.

Zobacz:
"Nie dźwignął tego meczu". Lawina krytyki spadła na sędziego meczu Sevilla - Real