Zobacz klasyfikację strzelców po golu Lewandowskiego

Robert Lewandowski pomógł Bayernowi Monachium, który zapewnił sobie triumf w Bundeslidze. Polski piłkarz znowu ukąsił w starciu z Borussią Dortmund (3:1) i pewnie zmierza po koronę króla strzelców.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
To był bezpośredni pojedynek Roberta Lewandowskiego z Erlingiem Haalandem. W sobotę reprezentant Polski po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszą "dziewiątką" w Bundeslidze.

Ozdobą Der Klassikera była bramka Serge'a Gnabry'ego z 15. minuty. Drugi najskuteczniejszy piłkarz Bawarczyków kapitalnie uderzył z powietrza i znalazł drogę do siatki.

Lewandowski dał próbkę swoich umiejętności w 34. minucie gry. Kadrowicz otrzymał podanie od Thomasa Muellera i wygrał pojedynek sam na sam z Marwinem Hitzem. Później 33-latek miał jeszcze kilka okazji. Po przerwie po jednym trafieniu dorzucili jeszcze Emre Can i Jamal Musiala.

Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 3:1 w szlagierze 31. kolejki. W tym sposób zespół Juliana Nagelsmanna zapewnił sobie triumf w Bundeslidze. Dla "Lewego" jest to 10. mistrzostwo Niemiec w karierze.

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że Lewandowski ponownie sięgnie po armatkę dla najlepszego strzelca. Polak zdobył 33. bramkę w tym sezonie i ma miażdżącą przewagę nad konkurencją.

Swoje liczby poprawił również wicelider klasyfikacji strzelców. Patrik Schick przełamał się w spotkaniu Bayeru Leverkusen z Greuther Fuerth (4:1). Czech uzbierał 21 goli i ma przewagę nad Erlingiem Haalandem (18 goli).