Karim Benzema dogonił Lewandowskiego. Pod tym względem lepszy jest tylko jeden gracz

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Karim Benzema
PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Karim Benzema

Karim Benzema strzelił dwie bramki w przegranym przez Real Madryt meczu z Manchesterem City (3:4). Francuz dołączył tym samym do Roberta Lewandowskiego w jednej z klasyfikacji.

Spotkanie Manchesteru City z Realem Madryt dostarczyło ogromnych emocji. Już w 11. minucie podopieczni Pepa Guardioli prowadzili 2:0. Kontaktową bramkę jeszcze w pierwszej połowie strzelił Karim Benzema.

Francuz na listę strzelców wpisał się jeszcze w 82. minucie, kiedy trafił z rzutu karnego. Ustalił w ten sposób wynik spotkania na 4:3 dla City.

Statystycy wyliczyli, że Benzema zrównał się z Robertem Lewandowskim pod względem bramek strzelonych w półfinałach Ligi Mistrzów. Obaj mają na swoich kontach po siedem trafień.

Benzema wyprzedził Lionela Messiego w zestawieniu, w którym pod uwagę wzięto zmagania od sezonu 1992/1993, kiedy Liga Mistrzów zastąpiła Puchar Europy.

Numerem jeden pozostaje Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w półfinałach zdobył do tej pory aż 13 bramek. Swój dorobek Benzema będzie mógł podreperować 4 maja, kiedy przeprowadzone zostanie spotkanie rewanżowe w Madrycie.