Bruk-Bet Termalica nie ustaje w walce o utrzymanie

Ważne zwycięstwo odniosła Bruk-Bet Termalica Nieciecza w 31. kolejce PKO Ekstraklasy. W niedzielne popołudnie pokonali 1:0 Wisłę Płock, dzięki czemu wciąż pozostają w walce o utrzymanie.

Marcin Malinowski
Matej Hybs (z lewej) i Aleksander Pawlak (z prawej) PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Matej Hybs (z lewej) i Aleksander Pawlak (z prawej)
Pierwsza połowa minęła nam głównie pod znakiem walki w środku pola. Sytuacji bramkowych było bowiem jak na lekarstwo. Obie drużyny miały jednak parę okazji, ale nie potrafiły ich wykorzystać.

Jedną z najlepszych zmarnował Tomas Poznar, który był niepilnowany na siódmym metrze po podaniu Mateusza Grzybka spod linii końcowej. Napastnik Bruk-Bet Termaliki Nieciecza słabo jednak uderzył.

Na otwarcie wyniku czekaliśmy do 74. minuty. Trener Radoslav Latal wprowadził zmiany, ale to zawodnicy z pierwszego składu byli autorami bramkowej akcji. Dośrodkowywał Maciej Ambrosiewicz, przedłużył to Mateusz Grzybek, a całość zakończył Tomas Poznar, schowany za łamiącym linię spalonego Jakubem Rzeźniczakiem.

Trafienie dodało skrzydeł gospodarzom, którzy atakowali również w kolejnych minutach. Okazję miał chociażby wprowadzony chwilę przed golem Adam Radwański. Strzelił jednak obok bramki.

Wiśle Płock zaczęło się spieszyć. Nie chcieli przegrać tego spotkania. Przez cały pojedynek był jednak problem z tworzeniem sobie klarownych sytuacji i to nie zmieniło się także w końcówce. Piłkarze z Niecieczy nie popełnili błędów i odnieśli bardzo ważne w perspektywie utrzymania zwycięstwo, drugie z rzędu w lidze. Piotr Wlazło na kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem mógł nawet jeszcze powiększyć przewagę.

Kolejne mecze PKO Ekstraklasy z udziałem tych drużyn za tydzień. 7 maja płocczanie podejmą Wartę Poznań. Natomiast dwa dni później Bruk-Bet uda się do Łęcznej na starcie z Górnikiem.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock 1:0 (0:0)
1:0 - Tomas Poznar 74'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska - Mateusz Grzybek, Nemanja Tekijaski, Wiktor Biedrzycki, Matej Hybs (70' Marcin Grabowski) - Maciej Ambrosiewicz - Dawid Kocyła (82' Samuel Stefanik), Michał Hubinek (82' Piotr Wlazło), Andrij Dombrowskyj, Muris Mesanović (70' Adam Radwański) - Tomas Poznar (85' Kacper Śpiewak).

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Aleksander Pawlak (84' Fryderyk Gerbowski), Jakub Rzeźniczak, Adam Chrzanowski, Piotr Tomasik - Dominik Furman, Mateusz Szwoch - Kristian Vallo (84' Bartosz Zynek), Filip Lesniak, Marko Kolar (84' Damian Michalski) - Jorginho (89' Tomasz Walczak).

Sędzia: Łukasz Kuźma

Żółte kartki: Nemanja Tekijaski, Michał Hubinek - Jorginho