Absurdalna zmiana i kanonada w Fortuna I lidze

Atrakcyjne spotkanie na zakończenie kolejki. Zagłębie Sosnowiec odwróciło wynik 0:1 na 3:1, ale ostatecznie nie dowiozło przewagi do końca. Sandecja Nowy Sącz popisała się pościgiem i doprowadziła do remisu 3:3.

piłkarze Zagłębia Sosnowiec WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec
Mecz rozpoczął się przeprowadzoną z premedytacją zmianą. Zagłębie wykopało piłkę poza boisko tak wcześnie to było możliwe i po 20 sekundach zastąpiło młodzieżowca Kacpra Smolenia najskuteczniejszym Szymonem Sobczakiem. W ogóle obecność przechodzącego rehabilitację piłkarza w podstawowym składzie była szokiem, ale stanął na placu, ponieważ brakuje mu trzech meczów do zapunktowania w programie Pro Junior System.

Kiedy Zagłębie zajęło się graniem w piłkę, a nie liczeniem punktów w Pro Junior System, szło mu dobrze. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1, choć Sandecja rozpoczęła w niej zdobywanie bramek. Zagłębie odpowiedziało trzema golami. Szymon Sobczak jeszcze nie rezygnuje z walki o koronę króla strzelców ligi, a Szymon Pawłowski zanotował i trafienie i asystę.

Sandecja próbowała gonić po powrocie z szatni na boisko. Tomasz Nawotka przypomniał o sobie w Sosnowcu i w 58. minucie strzelił gola kontaktowego na 2:3. Pozostało jeszcze dużo czasu i zanosiło się na kontynuację pościgu podopiecznych Dariusza Dudka. Już w 68. minucie zmiennik Swetosław Dikow doprowadził do remisu 3:3.

Do końca nikomu nie udało się rozstrzygnąć pojedynku. Sandecja miała sporą przewagę w posiadaniu piłki, oddała większą liczbę uderzeń i strzałów celnych. Skończyło się jednak podziałem punktów i drużyna z Nowego Sącza musi nadal starać się o powrót do strefy barażowej.

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 3:3 (3:1)
0:1 - Jakub Zych 18'
1:1 - Nikolas Korzeniecki 26'
2:1 - Szymon Sobczak 39'
3:1 - Szymona Pawłowski 45'
3:2 - Tomasz Nawotka 58'
3:3 - Swetosław Dikow 68'

Zagłębie: Michał Gliwa – Dawid Gojny, Vedran Dalić, Mateusz Bodzioch, Dominik Jończy, Dawid Ryndak (83' Wojciech Szumilas), Kacper Smoleń (1' Szymon Sobczak), Mykyta Peterman (66' Joao Oliveira), Nikolas Korzeniecki (83' Filip Borowski), Szymon Pawłowski, Maksymilian Banaszewski (66' Patryk Bryła)

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Łukasz Kosakiewicz, Dawid Szufryn (25' Kornel Osyra), Kamil Słaby, Tomasz Nawotka, Elhadji Maissa Fall, Gershon Koffie, Jakub Zych (77' Błażej Szczepanek), Bartłomiej Kasprzak (46' Michał Walski), Damian Chmiel (77' Sebastian Rudol), Łukasz Zjawiński (46' Swetosław Dikow)

Żółte kartki: Jończy, Bryła (Zagłębie) oraz Słaby, Osyra, Nawotka (Sandecja)