W mediach gorąco po meczu Juventus - FC Porto. "Katastrofa mistrzów", "bohaterowie Portugalii"

FC Porto przegrało w Turynie 2:3 po dogrywce, ale za sprawą większej liczby strzelonych bramek na wyjeździe awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Włosi zrozpaczeni, Portugalczycy w euforii - zobacz, co piszą media o wtorkowym meczu Ligi Mistrzów.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

"La Gazzetta dello Sport": Katastrofa mistrzów. Pokonali Porto 3:2, ale znów odpadli w drugiej rundzie

Największy sportowy dziennik we Włoszech podkreśla, że Juventus FC został wyeliminowany przez FC Porto, choć praktycznie od początku drugiej połowy grał z przewagą jednego zawodnika po drugiej żółtej kartce dla Mehdiego Taremiego. "Dublet Federico Chiesy to za mało" - czytamy.

"LGDS" dodaje, że Juventus pierwszy raz w Lidze Mistrzów został wyeliminowany z 1/8 finału drugi raz z rzędu. W poprzednim sezonie mistrzowie Włoch odpadli po dwumeczu z Olympique Lyon.

We wtorkowy wieczór Juventus odrobił straty z pierwszego meczu i w regulaminowym czasie gry wygrał 2:1. W końcówce dogrywki z rzutu wolnego do siatki trafił jednak Sergio Oliveira. Szybko odpowiedział Adrien Rabiot, ale za sprawą bramek wyjazdowych liczonych podwójnie, dalej grają Portugalczycy (więcej o meczu TUTAJ).