KGHM Zagłębie Lubin
21' Jewgienij Baszkirow 67' Jewgienij Baszkirow
Korona Kielce
43' Mateusz Spychała 45' Petteri Forsell 90+4' Themistoklis Tzimopoulos
2:1

Koniec. Zagłębie pokonało Koronę 2:1. Kielczan od spadku może już uratować tylko cud.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Themistoklis Tzimopoulos.

Nic nie potrafi zdziałać Korona. Zagłębie pewnie zmierza po wygraną.

Rzut rożny dla Korony, ale po raz kolejny nikt nie doszedł do dośrodkowania.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Korona cały czas nie może wyjść z własnej połowie. Zagłębie kontroluje przebieg meczu.

Po dograniu z rogu uderzał głową Balić, Kozioł po raz kolejny sparował piłkę.

Strzelał z pola karnego Tosik, obrońca w ostatnim momencie podbił piłkę i uratował zespół z Kielc.

Zagłębie pod polem karnym Korony. Gospodarze utrzymują piłkę daleko od własnej bramki, a minuty płyną.

Sprzed pola karnego uderzał Szymusik, piłka przeleciała daleko od słupka.

Kolejna próba Poręby, Kozioł sparował do boku strzał z ok. 17 metrów.

Szysz do wbiegającego Poręby, którego mocny strzał odbił Kozioł.

Uderzał Szysz, trafił w rywala. Będzie rzut rożny dla Zagłębia.

Przerwa w grze. Boisko na noszach opuścił Drażić.

Gol! Strzelił Jewgienij Baszkirow. Asystował mu Damjan Bohar. Kolejny cudowny gol! Bohar zagrał przed linią pola karnego, do piłki dopadł Baszkirow i po raz kolejny popisał się cudownym uderzeniem. Piłka wpadła w okienko. 2:1!

Po rzucie rożnym i zgraniu piłki z sześciu metrów zbyt anemicznie uderzał Gnjatić. Pewnie w bramce Hładun.

Spadło tempo meczu, niewiele dzieje się na boisku w Lubinie.

Zagłębie w końcu na dłużej na połowie Korony. Gospodarze nie potrafią zagrozić kielczanom.

A Forsell dalej swoje. Fin uderzył z ok. 35 metrów, piłka dostała rotacji i Hładun z problemami na rzut rożny.

Korona cały czas stara się atakować, lubinianie utrudniają rozgrywanie piłki gościom.

Potężnie z dystansu przymierzył Ognjen Gnjatić, Hładun zdołał sparować piłkę!

Kontra Zagłębia, Zivec do Bohara, ten źle uderzył z ok. 16 metrów. Piłka minęła bramkę.

Tym razem Forsell przestrzelił. Uderzenie poszybowało dość wysoko ponad bramką.

Rzut wolny dla Korony z ok. 35 metrów. Niby nic, a jednak wiele!

Kielczanie wykonywali rzut rożny. Jednak do dogrania nikt nie doszedł.

Wracamy do gry!

Przerwa. Zagłębie prowadziło, miało mecz pod kontrolą. Chwilę przed przerwą pięknym strzałem wyrównał Forsell.

Sędzia doliczył minutę.

Gol! Strzelił Petteri Forsell. Co on zrobił! Cóż za strzał! Piłka uderzona z ok. 30 metrów poszybowała nad murem, odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Kapitalny strzał. 1:1!

Rzut wolny z ok. 30 metrów. Dla Korony! Wiadomo, kto się przygotowuje.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mateusz Spychała.

Sprzed pola karnego groźnie uderzył Kiełb, Hładun z problemami na raty złapał piłkę.

Białek uprzedził obrońcę i wślizgiem uderzył z pięciu metrów. Kozioł cudem zdoał zatrzymać piłkę!

Z dystansu na uderzenie zdecydował się Michal Papadopulos. Kilka metrów ponad bramką Hładuna.

Zagłębie kontroluje mecz. Gospodarze cały czas na połowie kielczan.

Spychała zderzył się z Draziciem. Starcie bardziej odczuł gracz gospodarzy.

Akcję przeprowadził Zivec. Strzał z ok. 16 metrów poszybował ponad bramką. Korona bezradna.

Z ok. 25 metrów uderzył Poręba, Kozioł złapał piłkę. Zagłębie w natarciu.

Kolejna okazja przed Zagłębiem. Strzał Bohara odbił Kozioł, poprawka Białka poszybowała wzdłuż bramki.

Rzut rożny dla Korony. Po dograniu Forsella Kovacević uderzył wysoko ponad bramką.

Gol! Strzelił Jewgienij Baszkirow. Cóż za gol! Nic się nie działo, a tymczasem przed polem karnym do piłki doszedł Baszkirow. Rosjanin kapitalnie uderzył z woleja. Kozioł bez szans! 1:0!

Cały czas gra toczy się w okolicach środka pola. Nic się nie dzieje pod bramkami. Nuda!

Przerwa w grze. Urazu doznał Kovacević. Obrońca potrzebuje pomocy medyków.

Z rzutu wolnego uderzył Petteri Forsell, pół metra ponad poprzeczką!

Dość anemiczne pierwsze minuty meczu. Niewiele się dzieje, Korona stara się atakować, ale cały czas nie potrafi zagrozić Miedziowym.

Kielczanie starają się wysoko atakować lubinian, ale czynią to bez większego przekonania.

Korona stara się atakować, Zagłębie na początku meczu przyczajone na własnej połowie.

Gramy!

Mecz poprowadzi Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Kto wygra mecz?

Zagłębie jest coraz bliżej utrzymania. Korona znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Jeśli przegra, szanse na utrzymanie będzie miala iluzoryczne.