Puchar Anglii. Pechowe pożegnanie Pedro z Chelsea. Doznał groźnie wyglądającej kontuzji

Dla Pedro Rodrigueza finał Pucharu Anglii był ostatnim w barwach Chelsea. Jego zespół przegrał 1:2 z Arsenalem, a sam piłkarz w doliczonym czasie gry nabawił się urazu barku.

Dominika Pawlik
Pedro Getty Images / Darren Walsh/Chelsea FC via Getty Images / Na zdjęciu: Pedro
Na początku drugiej połowy Christian Pulisic doznał kontuzji. W tej sytuacji Frank Lampard wpuścił na boisko Pedro Rodrigueza. Było jasne, że w ten sposób Hiszpan pożegna się z klubem.

Piłkarz odchodzi bowiem do AS Roma na zasadzie wolnego transferu. Miał szansę wpisać się na listę strzelców i zostać bohaterem spotkania. Kiedy wchodził na boisko w 49. minucie było 1:1. Dopiero nieco ponad kwadrans później zwycięską bramkę dla Arsenalu strzelił Pierre-Emerick Aubameyang.

Ostatecznie Chelsea FC mecz kończyła w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Mateo Kovacić. Dla Pedro Rodrigueza niezwykle pechowy okazał się doliczony czas gry. Wpadł w pole karne i zderzył się z bramkarzem rywali, Emiliano Martinezem.

Szybko musiały interweniować służby medyczne. Widać było, że Hiszpan cierpi. Prawdopodobnie podano mu znieczulenie. Nie było to przyjemne pożegnanie dla Pedro Rodrigueza przed zmianą barw klubowych.

14. w historii triumf w Pucharze Anglii Arsenalu sprawił, że to Kanonierzy zapewnili sobie prawo gry w Lidze Europy.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)