Warta Poznań
36' Łukasz Trałka 62' Bartosz Kieliba 67' Mateusz Kupczak 73' Michał Grobelny 79' Mateusz Szczepaniak 83' Mateusz Kupczak 88' Michał Jakóbowski 90+2' Adrian Laskowski ' Mateusz Szczepaniak
Radomiak Radom
73' Michał Kaput 90+1' Leandro Rossi 90+2' Maciej Górski
2:0

Koniec. Warta Poznań po 25 latach ponownie zagra w PKO Ekstraklasie!

Gospodarze już świętują, ale wciąż gramy.

Kradną cenne sekundy gospodarze. Radomiak jeszcze stara się zmienić swój smutny los.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Mateusz Szczepaniak.

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Laskowski.

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Górski.

Przepychanki na murawie. Nerwowo zrobiło się w końcówce.

Żółtą kartkę otrzymał siedzący na ławce Leandro Rossi.

Sędzia doliczył 7 minut.

Górski starał się uderzać z pięciu metrów, ale skiksował!

Żółtą kartkę otrzymał Michał Jakóbowski.

Radomiak Radom. Schodzi: Leandro Rossi. Wchodzi: Dominik Sokół.

Radomiak Radom. Schodzi: Damian Jakubik. Wchodzi: Merveille Fundambu.

Z ławki rezerwowych wygoniony przez sędziego został trener gości Dariusz Banasik.

Gol! Strzelił Mateusz Kupczak. Potężny strzał Kupczaka w samo okienko. 2:0 i Warta powoli może wdziewać garnitur z napisem PKO Ekstraklasa.

Drugi rzut karny dla Warty Poznań!

Sędzia podbiegł do monitora sprawdzić czy Jakóbowski w polu karnym został jednak sfaulowany.

Szarżował Jakóbowski, który tak kręcił rywalami, że razem z nimi padł na murawę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mateusz Szczepaniak.

Groźny strzał Kieliby, piłka przeleciała tuż obok bramki.

Na strzał zdecydował się Michalski, piłka minęła bramkę strzeżoną przez Lisa.

Kwadrans do końca. Radomiak nie potrafi przedostać się pod bramkę Warty.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michał Kaput.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michał Grobelny.

Płaski strzał sprzed pola karnego Makowskiego, piłka przeleciała obok słupka.

Warta chce pójść za ciosem i dobić rywala, który po ciosie musi dojść do siebie.

Gol! Strzelił Mateusz Kupczak. Mocny, płaski strzał przy słupku. Miszta wyczuł intencje strzelca, ale piłki nie zdołał odbić. 1:0! Warta bliżej PKO Ekstraklasy!

Miszta opowiada Kupczakowi o swoich troskach. Trwa wojna nerwów.

Rzut karny dla Warty Poznań!

Sędzia analizuje przy monitorze czy Spławski był faulowany.

Przerwa w grze. Sędzia konsultuje się czy z wozem VAR czy Warcie należał się rzut karny. Abramowicz spychał rywala?

Sprzed pola karnego mocno, ale niecelnie uderzył Michalski.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bartosz Kieliba.

Cały czas lepiej po przerwie prezentuje się Radomiak. Warta nie potrafi zagrozić gościom.

Abramowicz dośrodkował z rogu, Cichocki doszedł do piłki, ale nie zdołał jej skierować do bramki.

Radomiak w ataku, z lewej strony dośrodkował Abramowicz. Kupczak w ostatnim momencie uprzedził rywala.

Przerwa w grze. W walce o piłkę ucierpiał Janicki, który powoli zbierał się z murawy.

Piłka w bramce gospodarzy, ale trafienie nie zostało uznane. Sędzia odgwizdal faul w ataku.

Sporo walki na boisku, akcja za akcję. Jednak trochę bałaganu, to sprawia, że brakuje uderzeń i spięć w polach karnych.

W pierwszych minutach po przerwie gra toczy się głównie w środku pola. Kto zdecyduje się zaryzykować?

Sędzia wznowił grę po przerwie!

Przerwa. Sprawa awansu do PKO Ekstraklasy wciąż jest otwarta.

Sędzia do 1. połowy doliczył 2 minuty.

Kontra Warty, ale gospodarze źle rozegrali akcję. Miejscowi płacą za narzucenie na początku meczu dość mocnego tempa gry.

Coraz lepiej prezentuje się Radomiak. Warta od dłuższego czasu nie potrafi zagrozić Miszcie.

Leandro w polu karnym minął kilku rywali i dograł do Cichockiego. Obrońca zbyt długo zbierał się do uderzenia. W końcu piłkę zdołał sparować Lis!

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Trałka.

Na strzał zdecydował się Jakubik, mogło to wyglądać lepiej.

Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.

Z ok. 30 metrów lewą nogą uderzył Rybicki, piłka poszybowała daleko od celu.

Po raz kolejny z lewej strony dogrywał Abramowicz, ale ponownie dobrze zachowała się obrona i bramkarz Warty Poznań.

Coraz aktywniejszy z przodu jest Radomiak. Mecz wyrównał się.

Kaput padł, ale wstał. Sędzia faulu nie widział, bo nie miał czego.

Dobre zagranie Makowskiego do Michalskiego, ten jednak na niewielkim spalonym.

Kiełb dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony, piłkę złapał Miszta.

Ładnie Leandro rozegrał akcję Radomiaka. W polu karnym dobrze zachowali się obrońcy gospodarzy.

Po dograniu z rogu niewiele wyszło. Piłkę przejęli goście.

Janicki w polu karnym z piłką, ale nie miał miejsca do oddania strzału. Będzie rzut rożny.

Sędzia Frankowski, jak to ma w zwyczaju, zaczyna upominać wszystkich. Przed momentem ostrzegł trenera gości.

Niewielkie zamieszanie pod bramką Lisa. Bramkarz wyczekał jednak rywali i po chwili złapał piłkę.

Kontra Warty, dobrze między słupkami zachował się Miszta, który wybił piłkę po dośrodkowaniu.

Drugi raz zaatakował Radomiak i ponownie lewą stroną. Abramowicz dośrodkował, Trałka wybił piłkę.

Cały czas aktywniejsza jest Warta. Radomiak bardzo głęboko, jeszcze nie zagroził bramce miejscowych.

Kiełb dogrywał z rzutu wolnego, Kieliba zderzył się z rywalem. Uderzył Spławski, ale wysoko ponad bramką.

Banasiak zderzył się z Grobelnym i ucierpiał. Sędzia Frankowski niczym mim pokazał zawodnikowi Warty, że jeszcze raz tak zrobi to przed twarzą będzie miał żółto.

Od początku aktywniejsza jest Warta. Gospodarze dążą do zdobycia premierowego trafienia.

Składna akcja Warty, Spławski w polu karnym wycofał piłkę do Rybickiego, ten jednak uderzył z ok. 16 metrów ponad bramką.

Zagranie w pole karne do Jakóbowskiego, ten jednak z boku pola karnego stał na pozycji spalonej.

Próba ataku Radomiaka. Lewą stroną szarżował Abramowicz, został jednak przyblokowany przez Grobelnego.

Złe dogranie z kornera, piłkę wybił obrońca. Po chwili uderzał Spławski, ale daleko od celu.

Akcja Warty lewą stroną. Gospodarze wywalczyli rzut rożny.