Lechia Gdańsk
19' Mateusz Sopoćko 37' Michał Nalepa 39' Michał Nalepa 39' Dusan Kuciak 45+3' Omran Haydary 73' Karol Fila
Raków Częstochowa
46' Marcin Cebula 55' Vladislavs Gutkovskis 58' Vladislavs Gutkovskis 76' Vladislavs Gutkovskis
1:3

Koniec meczu! Lechia Gdańsk przegrała na własnym terenie z Rakowem Częstochowa 1:3. Przyjezdni spod Jasnej Góry wszystkie trzy ciosy zadali po zmianie stron.

. Schodzi: David Tijanić. Wchodzi: Ben Lederman.

Sędzia doliczył trzy minuty.

Częstochowianie wywalczyli korner i zyskali kolejne ważne sekundy. Już tylko minuty dzielą ich od zwycięstwa w Gdańsku.

Gdańszczanie mają coraz mniej czasu na odrobienie strat. A światełka w tunelu nie widać.

Wydawało się, że gospodarze oddadzą strzał, jednak Papanikolaou wyjaśnił sytuację.

. Schodzi: Marcin Cebula. Wchodzi: Piotr Malinowski.

. Schodzi: Petr Schwarz. Wchodzi: Giannis Papanikolaou.

Dobra interwencja Malocy w defensywie. Stoper Lechii przeciął prostopadłe podanie, a Musiolik już wychodził sam na sam z Kuciakiem.

Gwizdy na trybunach, gra gospodarzy najwidoczniej nie przypada do gustu miejscowej publiczności.

Bartl nie odpuszcza gdańszczanom. Co chwilę urywa się prawym skrzydłem i stwarza zagrożenie.

Gol! Strzelił Vladislavs Gutkovskis.

Kuciak obronił strzał Tijanicia, ale przy dobitce Gutkovskisa już nie miał szans! 3:1 dla Rakowa, wszystko wskazuje na to, że częstochowianie zabiorą do domu komplet punktów!

Raków długo operuje piłką. Gdańszczanie nie wiedzą jak odebrać futbolówkę.

Żółtą kartkę otrzymał Karol Fila. Za faul na Kunie.

Raków nie zwalnia tempa! Dwa strzały częstochowian - pierwszy w fantastycznym stylu obronił Kuciak, drugi ofiarnie zablokował Pietrzak.

Ambitny Bartl wywalczył piłkę, lecz po chwili ją stracił na rzecz Kopacza.

Beznadziejne zagranie Makowskiego. Duże rozczarowanie na trybunach.

Zakotłowało się w polu karnym częstochowian, lecz sędzia przerwał akcję. Na pozycji spalonej był Zwoliński.

Udovicić nabił Piątkowskiego i wywalczył rzut rożny.

Powinno być 3:1. Główka Petraska nieznacznie mija bramkę Kuciaka. Duże szczęście gdańszczan!

Haydary wstrzelił piłkę, ta minęła wszystkich piłkarzy stojących w polu karnym, bramkę również.

Petrasek faulował Haydary'ego blisko własnego pola karnego. Będzie rzut wolny.

Dośrodkowanie Udovicicia z lewej strony, ale we własnym polu karnym doskonale ustawił się Petrasek.

Żółtą kartkę otrzymał Vladislavs Gutkovskis.

Gol! Strzelił Vladislavs Gutkovskis. Asystował mu Petr Schwarz.

Raków już prowadzi! Schwarz dośrodkował piłkę z lewego narożnika, a Kuciaka zaskoczył Gutkovskis. Bierna postawa gdańszczan w defensywie, Piotr Stokowiec najwięcej zastrzeżeń będzie miał do Udovicicia.

Kuciak ratuje Lechię! Kun oddał strzał z doskonałej pozycji po świetnym dograniu Bartla!

Zwoliński ładnie obrócił się z piłką i napędził akcję gdańszczan. Udovicić wykonał dośrodkowanie, lecz Haydary nie doszedł do sytuacji strzeleckiej.

Dośrodkowanie Schwarza ze stojącej piłki, Petrasek przewrócił się w polu karnym Lechii, ale nie ma mowy o przewinieniu i rzucie karnym.

Piątkowski podał piłkę do jednego z kolegów, jednak ta trafiła w rękę Udovicicia. Gwizdek sędziego, będzie rzut wolny.

Raków rozgrywa piłkę na połowie Lechii, ale tego spodziewaliśmy się skoro gdańszczanie grają w dziesiątkę.

Kolejna wrzutka Bartla, ale piłkę wybił Kubicki. Jak na razie Lechia jest całkowicie pogubiona.

Gol! Strzelił Marcin Cebula. Asystował mu Daniel Bartl.

I mamy wyrównane! Rezerwowy Bartl otrzymał podanie na prawym skrzydle i doskonale dograł piłkę do Cebuli, który ładnie złożył się do uderzenia i pokonał Kuciaka. 1:1!

Rozpoczęła się druga połowa! Lechia prowadzi z Rakowem 1:0, ale do końca meczu będzie grała w osłabieniu, bo czerwoną kartkę w 39. minucie otrzymał Michał Nalepa.

Schodzi: Fran Tudor. Wchodzi: Daniel Bartl.

Widzów: 5 424.

Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi z Rakowem 1:0 po pięknej bramce autorstwa Omrana Haydary'ego. Wracamy za kwadrans!

Gol! Strzelił Omran Haydary. Asystował mu Maciej Gajos. Co za gol! Lechia wychodzi na prowadzenie 1:0! Były gwiazdor Olimpii Grudziądz oddał strzał z dystansu i kompletnie zaskoczył Szumskiego! Asystę zanotował Gajos.

Techniczne uderzenie Sapały. Piłka w dużej odległości minęła bramkę Kuciaka.

Bezradny Gajos przegrał pojedynek z Kunem. Miał szczęście, że skrzydłowy Rakowa wykonał bardzo słabe dośrodkowanie.

Sędzia do pierwszej połowy doliczył cztery minuty.

Pierwsza i ważna interwencja Malocy. Rezerwowy gospodarzy nie pozwolił Gutkovskisowi na oddanie strzału.

Haydary oszukał dwóch rywali, ale w końcowym fragmencie akcji zabrakło mu siły i zbyt lekko posłał piłkę do Zwolińskiego. W końcu ożywił się skrzydłowy Lechii.

Strzał Schwarza prosto w gdański mur.

Za chwilę z rzutu wolnego strzał odda Schwarz.

Zupełnie inaczej Michał Nalepa wyobrażał sobie swój jubileusz.

Żółtą kartkę otrzymał Dusan Kuciak. Za dyskusję z arbitrem.

Czerwoną kartkę otrzymał Michał Nalepa. Za faul na Cebuli. Piłkarz wychodził sam na sam z Kuciakiem.

Dośrodkowanie Schwarza ze stojącej piłki. Pomocnik Rakowa zagra zbyt głęboko i jego koledzy nie mogli do niej dopaść.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa. Za faul na Cebuli.

Czy w pierwszej połowie padnie przynajmniej jedna bramka?

Spadło tempo tej pierwszej połowy. Przed nami jeszcze 10 minut, liczymy na kolejne akcje.

Dobry zwód Makowskiego na lewym skrzydle. Pomocnik Lechii dośrodkował, ale zagranie pozostawiało sporo do życzenia. Na posterunku Petrasek.

Gdańszczanie dłużej utrzymują się przy piłce. Na razie nie są w stanie zbliżyć się do pola karnego częstochowian.

Dwa faule piłkarzy Lechii. Częstochowianie za chwilę wykonają rzut wolny.

Gutkovskis strzelił zza pola karnego, piłka odbiła się od murawy, jednak nie zmyliło to Kuciaka.

Chwilę na murawie leżał Gutkovskis. Napastnik Rakowa wstał po kilkunastu minutach i pozostał na placu gry.

Niedokładnie dośrodkowanie Schwarza. Zagranie zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Dobrą interwencją w defensywie popisał się tym razem Kopacz. Raków prowadzi grę i szuka swoich szans.

Dośrodkowanie Schwarza prosto na nogę do Kuna, ten jednak źle przyjął piłkę i przez to nie był w stanie oddać czystego uderzenia.

Tudor nabił przeciwnika i piłka wypadła na korner. Do narożnika boiska już biegnie Schwarz.

Kun powalił na murawę Karola Filę. Sędzia zauważył przewinienie i użył gwizdka.

Gramy dalej!

Krótka przerwa w grze.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Sopoćko.

Miękka wrzutka Pietrzaka do Zwolińskiego. Petrasek skuteczny we własnym polu karnym oddalił zagrożenie.

Bardzo dobra szansa dla gości! Gutkovskis oddał strzał z czystej pozycji, lecz zabrakło mu precyzji. To powinna być bramka!

Fila zdecydował się na dośrodkowanie z prawej strony, jednak piłkę odbił Kun. Słabe zagranie obrońcy gospodarzy.

Kuciak pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu jednego z piłkarzy Rakowa. Sporo dzieje się w tym meczu, oby tak dalej!

Gajos zbyt łatwo dał się przepchnąć rywalowi. Wydawało się, że spokojnie przejmie futbolówkę.

Schwarz krótko wykonuje rzut wolny na połowie Lechii. Akcję gości przerwał dobrze ustawiony we własnym polu karnym Łukasz Zwoliński.

Główka Gutkovskisa nad bramką! To była dobra okazja do wyjścia na prowadzenie.

Gra się trochę uspokoiła. Zespoły rozgrywają piłkę w okolicach środka boiska, częściej w posiadaniu futbolówki są jednak miejscowi.

Gajos szybko zabrał się z piłką i oddał strzał zza pola karnego. Próba pomocnika Lechii w żadnym wypadku jednak nie zaskoczyła Szumskiego. Pewna interwencja bramkarza.

Mały zawód na trybunach. Zwoliński zgrywał futbolówkę do Haydary'ego, lecz zabrakło mu precyzji. Kibice już widzieli jak skrzydłowy wychodzi na czystą pozycję.

Gospodarze mają swój pierwszy strzał. Niecelne uderzenie Fili z dystansu. Odważna próba, brawa za decyzję.

Kubicki ładnie posłał piłkę w kierunku Zwolińskiego, jednak zagranie zawodnika gospodarzy przeczytał Petrasek. Lechiści podeszli wysokim pressingiem i natychmiast odzyskali futbolówkę.

Mamy pierwszy strzał w tym meczu! Tijanić uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Zwoliński zatańczył na połowie gości, ale przegrał pojedynek ze Schwarzem. Skuteczny odbiór pomocnika przyjezdnych.

Zwoliński utrzymał się przy piłce na połowie Rakowa, nabił Tudora i gdańszczanie za chwilę będą wykonywać rzut z autu.

Od środka rozpoczęli piłkarze Rakowa Częstochowa.

Gramy! Niech to będzie dobry mecz!

Do Gdańska przyjechali kibice Rakowa. Piłkarze gości nie mogą narzekać na brak wsparcia.

Piłkarze już na murawie! Lechia zagra w biało-zielonych strojach, Raków na czerwono-niebiesko.

Setny mecz w barwach Lechii Gdańsk zagra Michał Nalepa.

Coraz więcej kibiców zapełnia Stadion Energa Gdańsk. Zaczynamy za 10 minut!

Rezerwowi Rakowa: Pindroch, Niewulis, Lederman, Musiolik, Malinowski, Papanikolaou, Poletanović, Bartl, Mikołajewski.

Rezerwowi Lechii: Alomerović, Kobryń, Udovicić, Kryeziu, Kałuziński, Urbański, Maloca, Paixao, Mihalik.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Gdańsku?

SędziaPaweł Raczkowski (Warszawa).

Lechia Gdańsk zagra na własnym boisku z Rakowem Częstochowa. Początek meczu o godzinie 15:00.