Śląsk Wrocław
7' Krzysztof Mączyński
Stal Mielec
9' Mateusz Matras 71' Jonathan de Amo 78' Bożidar Czorbadżijski 89' Andreja Prokić 90+3' Maciej Jankowski
1:1

KONIEC! Stal zostaje, Śląsk gra w pucharach, Lechia jednak przegrywa!

Piasecki z dystansu i broni Strączek! Jeszcze korner!

Lechia strzeliła na 2:2, zrzuca Śląsk z czwartego miejsca!

Gol! Strzelił Maciej Jankowski. Asystował mu Mateusz Mak. Miękka wrzutka, wolej, bramkarz zmylony i gol! Stal na pewno się utrzyma!

Uwaga, Pich sam na sam i.... NIE TRAFIA! Niewiarygodne!

Jeszcze doliczone 4 minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Andreja Prokić.

Stal chce rzucić się do ataku. Nie wie chyba, co się dzieje w Warszawie. Śląsk zachowuje spokój.

Końcówka meczu, oba zespoły jeszcze walczą, ale ewidentnie widać, że uszło z nich sporo sił.

Żółtą kartkę otrzymał Bożidar Czorbadżijski.

Intensywna gra, akcja za akcję z obu stron, ale brakuje wykończenia.

Żółtą kartkę otrzymał Jonathan de Amo.

Przerwa w grze, ucierpiał Domański w jednym ze starć.

Ewidentnie lepiej chodzą skrzydła Stali. Kolejna centra, ale dobrze przecina piłkę Poprawa.

Jeszcze jeden rzut rożny, kolejny strzał i centymetrów zabrakło do gola!

Jest korner dla Stali, strzał głową i.... słupek!

Kapitalnie Flis do Maka, urywa się rezerwowy Stali, strzela, ale broni to Szromnik! Świetny mecz bramkarza!

Dadok zaryzykował z dystansu i nieźle to wyglądało. Posłał piłkę nad poprzeczką.

Pierwszy kwadrans drugiej części za nami, czekały na celny strzał.

Sobota, ładnie podciął piłkę, ale posłał ją nad bramką! To była obiecująca próba.

Znowu Exposito szuka lewej nogi, ale przecina jego rajd de Amo. Perfekcyjna interwencja.

Zaskakujący strzał Exposito, ale mija bramkę Stali. Posłał takiego szczura zza pola karnego. Wydaje się jednak, że Strączek zdążyłby do piłki, gdyby leciała w światło bramki.

Przerwa w grze, Janasik ma jakieś problemy, chyba będzie zmiana.

Dobre podanie Picha do Exposito, Hiszpan pokręcił rywalem, ale posłał piłkę w trybuny...

Stal w ofensywie, próbuje czegoś szukać ze stałych fragmentów gry. Obrona Śląska jednak czujna.

Wracamy do gry! Padną tu jeszcze bramki?

Przerwa! Śląsk blisko pucharów, Stal ma szansę się utrzymać!

Tak wyglądała bramka Śląska. No, cudeńko!

Doliczono 2 minuty. A teraz kocioł pod bramką Śląska. Kolew główkuje, ale nad poprzeczką!

Piast przegrywa już 1:3. Śląsk jakieś 50 minut od pucharów!

Rajd Exposito, jest mocny strzał, ale dobrze odbija to Strączek!

Kontra Śląska, centra na Exposito, ale ten myli się głową z bliska!

Exposito wypuszcza Sobotę, ale gra za mocno. Od bramki Strączek.

Stal pod polem karnym. Jest centra pod bramkę, ale wybita piłka. Ponawiają to z rzutu rożnego, ale rezultat ten sam. Idzie z akcją Śląsk.

Kolejna przerwa w grze, Stiglec starł się ze Zjawińskim, ucierpiał napastnik Stali.

Śląsk nie rusza się z połowy Stali. Chociaż teraz strata, idzie kontra... Puerto przejmuje piłkę, a do tego sędzia gwiżdże spalonego Stali.

Kolew dalej opatrywany. Przytomny, ale za boiskiem. Nie wiadomo, czy wróci do gry.

A Piast nie wykorzystuje rzutu karnego!

Przerwa w grze, Kolew, pędząc do piłki, potknął się i impetem wleciał w Szromnika. Ucierpiał też Bejger. Na murawie są lekarze, opatrują Bułgara.

Ważne info dla kibiców Śląska i Stali:

Piast znowu PRZEGRYWA z Wisłą, jest 2:1 dla krakowian. Lechia dalej PRZEGRYWA z Jagiellonią 0:1.

Podbeskidzie PRZEGRYWA z Legią 0:1.

To oznacza, że Śląsk może zagrać w eliminacjach Ligi Konferencji, a Stal się utrzyma!

Matras ze skraju pola karnego, ale spokojnie łapie ten strzał Szromnik.

Dadok mięciutko w pole karne, Kolew niekryty strzela głową i broni to Szromnik! Jeszcze Zjawiński to poprawia i znowu Szromnik górą! Cenna interwencja bramkarza Śląska! Świetny refleks.

Sobota, pokręcił rywalami, Sobotaaa.... tuż obok okienka! Ładne, techniczne uderzenie, ale nie dokręcił wystarczająco dobrze tej piłki.

Niezła centra na Exposito, ten prawie tyłem do bramki strzela głową i.... piłka ląduje na górnej siatce! Niewiele brakowało.

Niezła piłka z prawej strony w pole karne, czyszczą to obrońcy. Jeszcze nie koniec. Sobota na Stigleca, ale ten nieczysto strzela głową.

Świetny powrót Picha pod własne pole karne, zatrzymał napędzającą się Stal.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Matras.

Gol! Strzelił Krzysztof Mączyński. Centra Stigleca wybita przez Tomasiewicza, a Mączyński huknął z woleja z 30 metrów pod samą poprzeczkę! Strączek jeszcze musnął piłkę palcami, ale nic nie mógł zdziałać. ALE URWAŁ MĄCZINHO! Śląsk w tej chwili ma czwarte miejsce!

Dobra centra Janasika, ale Strączek wybija piłkę w stylu supermena.

Przerwa w grze, ucierpiał Janasik w jednym starciu.

Sprytne teraz zagranie Lewkota w pole karne, ale zbyt sprytne dla kolegów.

Śląsk musi dziś wygrać i liczyć na wpadki Lechii Gdańsk i Piasta Gliwice, jeśli chce skończyć sezon na czwartym miejscu.

Jedziemy! Śląsk na zielono (w nowych, ładnych strojach), Stal w białych koszulkach i niebieskich spodenkach.

Czekamy na start. Wszystkie 8 meczów musi rozpocząć się równo.

Na trybunach są kibice! Jest te kilka tysięcy osób obecnych.

Obecny jest też wóz VAR.

Aby Stal się utrzymała, musi zapunktować. Jeśli przegra, musi liczyć na to, że Podbeskidzie Bielsko-Biała nie wygra z Legią.

Sędziować będzie Tomasz Kwiatkowski.

Czy Śląsk wskoczy na czwarte miejsce i do kwalifikacji do europejskich pucharów? Czy Stal się utrzyma? Śląsk Wrocłąw kontra Stal Mielec na koniec ligi. Dzień dobry, zapraszamy na relację!