Znicz Pruszków
28' Maciej Wichtowski 68' Jakub Zagórski 70' Jakub Zagórski 90+2' Maciej Wichtowski
Lech Poznań
18' Muhammad Awad 50' Dani Ramirez 58' Dani Ramirez 76' Karlo Muhar 77' Tymoteusz Puchacz
2:3

Zasłużenie, ale czy pewnie? Lech Poznań wykonał zadanie i awansował do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski, ale momentami robiło się gorąco. Kolejorz pozwolił Zniczowi Pruszków na zdobycie dwóch bramek i do końca musiał pilnować prowadzenia jak oka w głowie.

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Wichtowski za faul na Janie Sykorze.

Doliczone trzy minuty.

Znicz Pruszków stosunkowo daleko od bramki Marko Malenicy. Po uderzeniu Jakuba Zagórskiego na 2:3 nie było żadnego niebezpiecznego uderzenia na bramkę Lecha Poznań. Kolejorz, nawet po zmianach personalnych, potrafi umiejętnie zarządzać wynikiem.

Muhammad Awad oddał uderzenie z bliska do bramki. Nie ma gola z powodu spalonego. Lech Poznań pozostaje z najskromniejszym możliwym prowadzeniem. Dośrodkowywał na głowę napastnika Tymoteusz Klupś.

W ostatnich minutach najgroźniejsze uderzenie oddał Tymoteusz Puchacz. Młodzieżowy reprezentant Polski ułożył sobie piłkę na prawej stopie, ale nie przymierzył w okienko bramki Jana Jurczaka.

Żółtą kartkę otrzymał Tymoteusz Puchacz za przewinienie po stracie.

Żółtą kartkę otrzymał Karlo Muhar za ratowanie się faulem po stracie piłki.

Kwadrans do końca podstawowego czasu i futbolówka w posiadaniu Lecha Poznań. Znicz Pruszków czeka na możliwość przeprowadzenia skutecznego ataku. Takiego jak ten sprzed kilku minut podsumowany uderzeniem Jakuba Zagórskiego.

Lech Poznań stracił gola i będzie drżeć do końca meczu o awans, chyba że odzyska dwubramkowe prowadzenie. Trener Dariusz Żuraw wprowadził niedoświadczonych zawodników z zespołu rezerw i między innymi oni muszą zatroszczyć się o wynik w pozostałych kilkunastu minutach.

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Zagórski za faul na Tymoteuszu Puchaczu.

Gol! Strzelił Jakub Zagórski.

Świetna zmiana przeprowadzona przez trenera Znicza Pruszków. Niedawno pojawił się na boisku i już strzelił gola kontaktowego. Jakub Zagórski dostał podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam pokonał uderzeniem między nogami Marko Malenicę.

Lech Poznań. Schodzi: Nika Kaczarawa. Wchodzi: Filip Borowski.

Lech Poznań agresywnie w odbiorze i dzięki temu pozostaje przez 90 procent czasu w drugiej połowie w pobliżu pola karnego pruszkowian. Mało wskazuje na to, że Znicz wierzy jeszcze z możliwość wywalczenia awansu.

Kwadrans po przerwie absolutnie ze wskazaniem na Lecha Poznań. Gospodarze praktycznie nie zbliżyli się do bramki strzeżonej przez Marko Malenicę, natomiast podopieczni Dariusza Żurawia wypracowali sobie dwubramkowe prowadzenie.

Znicz Pruszków. Schodzi: Krystian Pomorski. Wchodzi: Lukas Hrnciar.

Gol! Strzelił Dani Ramirez. Asystował mu Jan Sykora.

Ponownie piłka w bramce Znicza Pruszków i dużo wskazuje na to, że Lech Poznań bezbłędnie awansuje do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Bardzo dużo miejsca mieli tym razem przyjezdni na połowie drugoligowca, a Daniemu Ramirezowi pozostało skompletować dublet technicznym strzałem z półdystansu po podaniu Jana Sykory.

Przyjezdni na połowie przeciwnika i długo wymieniają podania. Piłka znalazła się pod nogami Tymoteusza Puchacza, którego ostre wstrzelenie zostało sparowane przez Jana Jurczaka.

Po raz drugi strzelił zza pola karnego Dani Ramirez. Tym razem podbita rykoszetem piłka przeleciała nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Jana Jurczaka. Lech Poznań musiał zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

Dani Ramirez huknął na 2:1.

Gol! Strzelił Dani Ramirez. Asystował mu Karlo Muhar.

Perfekcyjne uderzenie z dystansu i Lech Poznań jest ponownie na prowadzeniu. Tym razem podopieczni Dariusza Żurawia mają zaliczkę 2:1. Futbolówka uderzona prostym podbiciem poleciała w samo okienko bramki Jana Jurczaka. Trafiła ona pod nogi Hiszpana po podaniu Karlo Muhara, który wykonał zbiórkę przed polem karnym drugoligowca.

Lech Poznań wymienił bocznych obrońców. Już z Alanem Czerwińskim oraz Tymoteuszem Puchaczem na boisku przyjezdni spróbują wywalczyć awans w drugiej połowie. Oczywiście, Znicz Pruszków również nie zamierza złożyć broni.

Czy Lech Poznań odzyska prowadzenie po przerwie?

Pierwsza połowa nie była specjalnie pomyślna dla przedstawiciela PKO Ekstraklasy. Co prawda Lech Poznań wyszedł na prowadzenie, ale nacieszył się nim przez zaledwie 10 minut. Na gola Muhammada Awada odpowiedział Maciej Wichtowski, dlatego piłkarze zeszli do szatni przy wyniku 1:1. Sprawa awansu pozostaje otwarta.

Rozdrażniony Lech Poznań stworzył swoją sytuację podbramkową. Strzał głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i drugoligowiec został uratowany interwencją na linii.

Możliwość zdobycia prowadzenia dla Znicza Pruszków. Mariusz Gabrych strzelił z bliska po płaskim dośrodkowaniu Marcina Bochenka. Mało było czasu na wykonanie interwencji, jednak zrobił to intuicyjnie Marko Malenica i po jego bucie piłka wyszła na korner.

Mało wydarzyło się na murawie po strzale do bramki Macieja Wichtowskiego. Dariusz Żuraw spogląda w kierunku boiska z pewnym takim niepokojem. Znicz Pruszków odpowiada swoimi atakami.

Dwie akcje przerwane przez sędziów asystentów po przeciwnych stronach boiska. Jak łatwo się domyśleć, chodziło o spalone.

Futbolówka na połowie drugoligowca. Drużyna z Poznania odzyskała wigor po wyrównaniu, ale jej ostatnie dośrodkowania zostały poskromione przez podbudowanych obrotem wydarzeń przeciwników.

Lech Poznań musi postarać się o odzyskanie prowadzenia na terenie drugoligowca. Jedna akcja skonstruowana przez przedstawiciela PKO Ekstraklasy po wyrównaniu, jednak futbolówka uciekła mu poza boisko.

Gol! Strzelił Maciej Wichtowski.

Ostre przewinienie Djordje Crnomarkovicia na własnej połowie boiska. Sędzia nie zdecydował się na pokazanie żółtego kartonika, ale jest inna kara dla Lecha Poznań. Wyrównanie Macieja Wichtowskiego, który strzelił z bliska po dośrodkowaniu Macieja Machalskiego z rzutu wolnego. Piłka zanim dotarła do autora gola prześlizgnęła się po głowach i plecach kilku zawodników. Mała niespodzianka w Pruszkowie.

Podobna sytuacja jak przy akcji bramkowej. Ponownie piłka po wrzutce znalazła się w posiadaniu Niki Kaczarawy, jednak tym razem nie szukał on podania, a po obróceniu się poczęstował strzałem z półdystansu Jana Jurczaka.

Lech Poznań prowadzi w Pruszkowie.

Maciej Machalski zabrał się za wykonanie rzutu wolnego wywalczonego w okolicy pola karnego Lecha Poznań. W momencie jego dośrodkowania sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Dlatego Mariusz Gabrych został pozbawiony możliwości oddania strzału.

Muhammad Awad dostał wiatru w żagle i miał już możliwość strzelenia kolejnego gola Janowi Jurczakowi. Tym razem kopnięta przez napastnika Lecha Poznań poleciała poza lustro bramki. Rozpędza się drużyna z Wielkopolski.

Gol! Strzelił Muhammad Awad. Asystował mu Nika Kaczarawa.

Nieco ponad kwadransa potrzebował Lech Poznań na zdobycie prowadzenia w Pruszkowie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła przytomnie zachował się Nika Kaczarawa. Jego zgranie nieco w stylu Zlatana Ibrahimovicia zostało podsumowane uderzeniem Muhammada Awada z okolic linii pola karnego. Futbolówka poszybowała w okolicę okienka, a Jan Jurczak wyłącznie odprowadził ją wzrokiem do siatki.

Rzut wolny wywalczony przez Lecha Poznań na połowie przeciwnika. Pechowe uderzenie Djordje Crnomarkovicia, który główkował w stojącego między nim a bramką Jana Jurczaka kompana z zespołu Tomasza Dejewskiego.

Artem Kraweć wymienił podania z Janem Sykorą na lewej stronie boiska, a uderzenie skrzydłowego sprowadzonego ze Slavii Praga zostało obronione przez Jana Jurczaka. Popisał się refleksem bramkarz Znicza Pruszków i uratował zespół po premierowym strzale celnym.

Mariusz Gabrych poderwał się do rajdu na połowie przeciwnika. W pojedynku biegowym z Tomaszem Dejewskim początkowo wypracował sobie przewagę, jednak ostatecznie defensorowi Lecha Poznań udało się wybić piłkę na aut spod nóg szarżującego napastnika Znicza Pruszków.

Pierwsza szarża przeprowadzona przez Znicza Pruszków utrudniła prezentację drużyn. Gospodarze w żółtych koszulkach, a także czerwonych spodenkach i getrach. Lech Poznań w niebieskich strojach z białymi akcentami.

Pierwsza akcja przeprowadzona przez gospodarzy i postraszyli oni przeciwnika z Poznania. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Marcina Bochenka możliwość pokonania strzałem Marko Malenicy miał Mariusz Gabrych.

Początek rywalizacji na stadionie w Pruszkowie. Znicz postara się o sprawienie niespodzianki, a Lech Poznań po serii bez zwycięstwa zamierza wywiązać się z roli faworyta.

Rozgrzewka Lechitów.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)

Jedenastka Lecha Poznań.

W PKO Ekstraklasie drużyna z Poznania jest na 10. miejscu z dziewięcioma punktami wywalczonymi w siedmiu meczach. Nieco ponad tydzień temu zremisowała 1:1 na własnym stadionie z Cracovią.

Nadchodzące spotkanie nie będzie pierwszym pucharowym tych drużyn.

W takich okolicznościach Kolejorz poniósł porażkę w Glasgow.

Lech Poznań rywalizował w czwartek w Lidze Europy z Rangers FC. Podopieczni Dariusza Żurawia ponieśli porażkę 0:1 w Glasgow. W grupie mają zero punktów po dwóch kolejkach, więc perspektywa wywalczenia awansu jest odległa.

Przeciwnik Lecha Poznań rozegrał poprzednie spotkanie ligowe 24 października. Znicz Pruszków poniósł porażkę 1:2 z regionalnym przeciwnikiem Pogonią Siedlce. Prowadził dzięki strzałowi Mariusza Gabrycha, jednak w końcówce stracił dwie bramki.

Znicz Pruszków jest drugoligowcem. Drużyna z województwa mazowieckiego znajduje się na 11. miejscu w tabeli z 11 punktami wywalczonymi w 10 kolejkach.

Lech Poznań rywalizuje na trzech frontach. Między meczami w PKO Ekstraklasie i w Lidze Europy podopieczni Dariusza Żurawia mają do rozegrania spotkanie w Fortuna Pucharze Polski ze Zniczem Pruszków.