Stal Mielec
36' Mateusz Matras 45' Robert Dadok ' Krystian Getinger ' Petteri Forsell ' Kamil Kościelny
Piast Gliwice
10' Tiago Alves 94' Tomas Huk ' Jakub Świerczok ' Gerard Badia ' Michał Chrapek ' Piotr Malarczyk
1:1 (3 : 4 )

Koniec! Piast awansuje!

Nie ma gola! Michał Gliwa! Prosto w bramkarza!

Stal teraz pod ścianą, musi strzelić!

Gol! Strzelił Piotr Malarczyk. Pewnie, przy słupku!

Nie ma gola! Mateusz Mak! Co za pudło! Wysoko nad poprzeczką!

Gol! Strzelił Michał Chrapek. Jak wyczekał bramkarza!

Gol! Strzelił Kamil Kościelny. Spokojnie, po ziemi!

Gol! Strzelił Gerard Badia. Jaki spokój Hiszpana!

Gol! Strzelił Petteri Forsell. Identycznie jak Świerczok!

Gol! Strzelił Jakub Świerczok. Mocny strzał!

Gol! Strzelił Krystian Getinger. On zaczął serię pewnym strzałem, Plach go wyczuł.

Zaczynamy konkurs rzutów karnych!

Koniec dogrywki! Czas na rzuty karne!

Dobra piłka na Zjawińskiego, pędzie do sytuacji sam na sam, ale pali akcję.

Prokić, pusta bramka i... NIE TRAFIA! Niewiarygodne, to była piłka meczowa!

Forsell centruje i piąstkuje Plach.

Fauluje Rymaniak pod polem karnym, świetna pozycja na ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Mak miał okazję wyprowadzić kontrę, ale tego nie zrobił. Ewidentnie obie ekipy mocno zmęczone tym meczem.

Starcie Getingera z Malarczykiem, ucierpiał pierwszy z nich, ale obaj się już przeprosili i gramy dalej.

Zamknięta Stal na swojej połowie, ale Piastowi trudno wstrzelić piłkę w pole karne gospodarzy.

Trudno zagrać kilka składnych podań obu stronom. Mocno szarpana gra.

Zaczynamy ostatnie 15 minut!

Koniec 1. części dogrywki. Wciąż remis w Mielcu.

Strzelał Świerczok, w bramkę jednak nie trafił.

W polu karnym z piłką Rymaniak, ale obrońca sam siebie zwiódł.

Piłkarze grają już 100 minut, a na boisku nic się nie dzieje.

Stara się atakować Piast, ale wszystko dzieje się w wolnym tempie.

Gliwa daleko przed bramką zażegnał niebezpieczeństwo.

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Huk.

Wciąż na boisku niewiele się dzieje. Sporo biegania i... nuda.

Rozpoczęła się dogrywka.

Za nami 90 minut. Przed nami dogrywka.

Sędzia doliczył 3 minuty, ale na pewno będziemy grać dłużej.

Po rzucie rożnym zamieszanie pod bramką Piasta. Sędzia dopatrzył się po raz kolejny faulu w ataku.

Strzał sprzed pola karnego Seweryna, pół metra obok  bramki.

Zagranie do Świerczoka, ten nie zdołał opanować piłki. Mogło być  bardzo groźnie pod bramką Stali.

Bardzo dużo niedokładności w grze obu drużyn. Cały czas brakuje spięć pod bramkami.

Badia dośrodkował z lewej strony, piłka spadła na bramkę.

Strzał z pola karnego Getingera poszybował ponad bramką Placha.

Stal. Schodzi: Damian Pawłowski. Wchodzi: Łukasz Seweryn.

Piast przyspieszył grę. Goście chcą w regulaminowym czasie rozstrzygnąć losy meczu.

Zawodnik Piasta za moment opuści boisko.

Po błędzie Hyjka Stal rozegrała akcję. Naprzeciwko Placha stanął Mak, jednak bramkarz nogą odbił strzał.

Pyrka dośrodkował z pola karnego, głową uderzył Lipski. Tuż obok słupka!

Uwidoczniła się przewaga Piasta. Tempo gry wciąż jednak dość wolne.

Kolejna próba gliwiczan. Sprzed pola karnego Alves przymierzył, Gliwa ponownie spokojnie w bramce.

Odpowiedź Stali, Prokiciowi zabrakło spokoju i dokładności.

W końcu składna akcja Piasta. Zakończył ją płaskim strzałem wprost w ręce Gliwy Vida.

Która z drużyn zaryzykuje i będzie w stanie zadać cios na wagę awansu? Na razie z boiska wieje nudą.

Stal. Schodzi: Paweł Tomczyk. Wchodzi: Łukasz Zjawiński.

Po rzucie rożnym zamieszanie pod bramką Piasta. W końcu sędzia przerwał grę dopatrując się spalonego.

Aktywniejsza w ofensywie jest Stal. Gospodarze nie potrafią jednak wykreować sobie okazji bramkowych.

Dogrywał Lipski, ale efektem podania tylko rzut rożny dla Piasta.

Forsell do Tomczyka, ten jednak nie zdołał uderzyć.

Wciąż żadna z drużyn nie chce narzucić zbyt mocnego tempa gry.

Mogło być groźnie pod bramką Piasta. Jednak Makowi zabrakło precyzji.

Stal. Schodzi: Robert Dadok. Wchodzi: Petteri Forsell.

Stal. Schodzi: Mateusz Żyro. Wchodzi: Mateusz Mak.

Stal. Schodzi: Mateusz Matras. Wchodzi: Kamil Kościelny.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Piast długo prowadził i miał mecz pod kontrolą. Chwilę przed przerwą Stal wyrównała.

Gol! Strzelił Robert Dadok. Asystował mu Andreja Prokić. Stal z niczego zdobyła gola! Prokić ograł Rymaniaka i zagrał z lewej strony na piąty metr do Dadoka, a ten wślizgiem trafił do siatki. 1:1!

Stal cały czas w ataku, ale próby mielczan są bardzo anemiczne i przewidywalne.

Getinger dośrodkował z lewej strony, piłkę z małymi problemami wybili obrońcy Piasta.

Po raz kolejny Prokić zagrał wzdłuż bramki Piasta, ale ponownie nie miał kto podania zamknąć.

Mielczanie już byli w polu karnym, Tomczyk źle rozegrał akcję. Piłka dla Piasta Gliwice.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Matras.

Strzelał Krystian Getinger, takim uderzeniem bramkarza jednak się nie pokona.

Z boiska wieje nudą. Stal nie chce ryzykować, a Piast już swoje ma. Gra toczy się w środku pola.

Stal stara się wysoko atakować gliwiczan. Nie przynosi to jednak efektu.

Starał się atakować Pawłowski. Jednak młody zawodnik mielczan zgubił piłkę pod polem karnym Piasta.

W końcu groźnie pod bramką gości. Dogrywał z lewej strony Prokić, Dadoka w ostatnim momencie uprzedził Mokwa!

Piast zamurował bramkę. Stal nie potrafi znaleźć sposobu na rozmontowanie obrony gości.

Obraz gry od kilku minut nie zmienia się. Atak pozycyjny gospodarzy, z którego jednak nic nie wynika.

Stal na połowie Piasta, ale gospodarze jak na razie niewiele potrafią zdziałać.

Piast chce szybko zamknąć mecz. Goście założyli sobie, a niektórym nawet obiecali, że dogrywki nie będzie.

Dobry początek w wykonaniu Piasta. Piłkarsko goście górują nad mielczanami.

Domański do Dadoka, ten uderzył z ok. 15 metrów. Wprost w ręce Placha.

I ponownie groźnie pod bramką Stali. Przed szansą znalazł się Rymianiak, gola jednak nie ma.

Gol! Strzelił Tiago Alves. Asystował mu Arkadiusz Pyrka. Szybkie wyjście gliwiczan. Pyrka prostopadle do Alvesa, tragicznie zachował się Żyro, który dał się ograć Alvesowi. Napastnik gliwiczan położył jeszcze bramkarza i trafił na 0:1!

Otwarte spotkanie, żadna z drużyn nie zamierza się bronić.

Groźnie zapowiadała się akcja Piasta. Sędzia jednak przerwał grę dopatrując się spalonego.

W pierwszych minutach aktywniejsza Stal, Piast spokojnie rozgrywa swoje akcje.

Gramy!

Mecz poprowadzi Damian Sylwestrzak (Wrocław).

1/16 finału rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Stal Mielec podejmuje Piasta Gliwice.