AS Roma
57' Edin Dzeko 60' Bryan Cristante 72' Rick Karsdorp 83' Alex Telles 84' Bryan Cristante
Manchester United
18' Aaron Wan-Bissaka 39' Edinson Cavani 58' Fred 69' Edinson Cavani 72' Edinson Cavani 90+2' Brandon Williams
3:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Ostatni gwizdek Felixa Brycha na Stadio Olimpico. Tydzień temu osiem goli, tym razem pięć. Piłkarska jazda bez trzymanki. Ostatnie słowo w sprawie wyniku powiedział Nicola Zalewski, po którego strzale z powietrza zrobiło się 3:2 dla Giallorossich. Awansował Manchester United, który mimo przejściowych kłopotów zadbał o zaliczkę wypracowaną na Old Trafford.

Żółtą kartkę otrzymał Brandon Williams za ostre przewinienie.

Doliczone cztery minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Bryan Cristante za ostre przewinienie.

Manchester United. Schodzi: Bruno Fernandes. Wchodzi: Fred.

Gol samobójczy! Alex Telles.

AS Roma na prowadzeniu, a to zasługa wprowadzonego z ławki rezerwowych Nicoli Zalewskiego. Po miękkiej wrzutce Polak podjął brawurową decyzję o oddaniu strzału z powietrza, a w pokonaniu Davida de Gei pomógł rykoszet od niefortunnie ustawionego Alexa Tellesa.

Niedokładne podanie wykonane przez Nicolę Zalewskiego i nie zdążył do futbolówki rozpędzony na prawym skrzydle Rick Karsdorp. Została ona odprowadzona poza boisko przez zawodników Manchesteru United, a za wznowienie zabierze się za moment David de Gea.

Debiut młodego Polaka w seniorskim zespole z Rzymu.

AS Roma. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Nicola Zalewski.

AS Roma. Schodzi: Edin Dzeko. Wchodzi: Borja Mayoral.

Żółtą kartkę otrzymał Rick Karsdorp po przepychance z Edinsonem Cavanim.

Żółtą kartkę otrzymał Edinson Cavani po przepychance z Rickiem Karsdorpem.[/p]

AS Roma. Schodzi: Bruno Peres. Wchodzi: Davide Santon.

Gol! Strzelił Edinson Cavani. Asystował mu Bruno Fernandes.

Można stracić rachubę, które to trafienie do bramki w tym dwumeczu. Tak, to już 12. Ewidentnie futbol na tak w wykonaniu AS Romy oraz Manchesteru United. Wybranie najlepszego zawodnika rywalizacji nie jest jakimkolwiek wyzwaniem. Dublet Edinsona Cavaniego również w rewanżu. Wykorzystał on chirurgiczną wrzutkę zza pola karnego Bruno Fernandesa.

Obudzili się piłkarze z Anglii i odpowiedzieli na serię sytuacji podbramkowych AS Romy. Mason Greenwood miał możliwość doprowadzenia do remisu, ale nie dostawił umiejętnie stopy do futbolówki.

Zagotowali się piłkarze z Manchesteru. Aktualnie nie mają nic do powiedzenia, a futbolówka przecina pole bramkowe Davida De Gei. Wielkie szczęście przyjezdnych, że nie wpadł trzeci gol i nie muszą liczyć, ile zostało z ich zaliczki.

Gol! Strzelił Bryan Cristante. Asystował mu Lorenzo Pellegrini.

AS Roma na prowadzeniu. Stwarzała od początku meczu dużo sytuacji podbramkowych i wreszcie zaczęła trafiać. Jeżeli będzie zdobywać gole z taką częstotliwością, to jeszcze podgrzeje atmosferę tego spotkania. Lorenzo Pellegrini odebrał piłkę przeciwnikowi kilka metrów od pola karnego Manchesteru United, a uderzenie w narożnik bramki Davida de Gei oddał Bryan Cristante. Za dużo nonszalancji w grze zespołu z Old Trafford.

Żółtą kartkę otrzymał Fred za ostre przewinienie.

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Pedro Rodriguez.

Nagroda za walkę do końca dwumeczu. Edin Dzeko doprowadził do remisu swoim strzałem z bliska. Bośniak nie miał blisko siebie żadnego z rozkojarzonych defensorów Manchesteru United i dostawił głowę do wstrzelenia Pedro Rodrigueza. David de Gea tym razem został w blokach i nic nie zdziałał.

Rajd Pedro Rodrigueza w szesnastce przeciwnika. Piłka została wybita poza boisko o nogi rozpędzonego pomocnika znanego z angielskich boisk. Duże rozczarowanie Hiszpana, ale musi szukać innego sposobu na pokonanie ustawionego między słupkami Manchesteru United rodaka.

Lorenzo Pellegrini poczęstował Davida de Geę uderzeniem zza linii pola karnego. Spokojna interwencja dobrze dysponowanego dosłownie od pierwszych minut spotkania Hiszpana. Nie pozwala on sobie niezmiennie na kapitulację.

Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką Harry'ego Maguire'a. Zdaniem niemieckiego sędziego, który był ustawiony blisko centrum wydarzeń, nie było powodu do podyktowania jedenastki dla Giallorossich. Pokazał to wymownym gestem.

Rozpoczęła się druga połowa w rewanżu. Nie ma pikanterii ten mecz, ale jednocześnie nie wypadało specjalnie narzekać na brak wrażeń przed przerwą. Manchester United tym razem prowadzi, a jego menedżer zdecydował się na przeprowadzenie dwóch zmian personalnych.

Manchester United. Schodzi: Luke Shaw. Wchodzi: Alex Telles.

Po strzale Edinsona Cavaniego jest 0:1.

Obrazki ze Stadio Olimpico.

Czy Manchester United strzeli gola również po przerwie?

Pierwsza połowa podsumowana ostatnim gwizdkiem przez Felixa Brycha. Nie był skrajnie nudno. Szanse na zmianę wyniku były po obu stronach boiska, ale nienagannie prezentowali się Antonio Mirante i David de Gea. Manchester United znalazł receptę na nieskuteczność, a gol na 1:0 Edinsona Cavaniego jest kolejnym krokiem wykonanym w kierunku finału Ligi Europy.

Doliczone trzy minuty.

Po zmianie rezultatu była kolejna zmarnowana sytuacja podbramkowa rzymian. Henrich Mchitarjan miał sporo miejsca oraz czasu wewnątrz pola karnego Manchesteru United, ale nie przebił się ze swoim uderzeniem do bramki.

Gol! Strzelił Edinson Cavani. Asystował mu Fred.

Robi co chce Edinson Cavani, biega gdzie chce i to musiało się tak skończyć. Manchester United na prowadzeniu na Stadio Olimpico, a jego napastnik cieszy się z wykorzystania trzeciej w meczu sytuacji podbramkowej. Reprezentant Urugwaju umiejętnie skleił się z ostatnim defensorem Giallorossich w momencie podania Freda, a w sytuacji sam na sam z Antonio Mirante oddał mocne uderzenie prosto do siatki. Nie szukał skomplikowanego rozwiązania.

Rozegranie podopiecznych Paulo Fonseci i poszukiwanie miejsca do przeprowadzenia niebezpiecznego ataku. Wymiana podań Bruno Peresa oraz Lorenzo Pellegriniego, jednak poradzili sobie z jej powstrzymaniem piłkarze z Manchesteru.

Na swoim terenie AS Roma nie statystuje i widać, że jest zdeterminowana do zrewanżowania się Manchesterowi United. Było kolejne groźne uderzenie. Tym razem Lorenzo Pellegrini nie pokonał ustawionego w dobrym miejscu i właściwie już rozgrzanego Davida de Geę.

AS Roma. Schodzi: Chris Smalling. Wchodzi: Ebrima Darboe.

Kochane kłopoty szkoleniowca Giallorossich. Ponownie zanosi się na konieczność przeprowadzenia zmiany spowodowanej urazem już w pierwszej połowie. Cierpi Chris Smalling, a przygotowany do wbiegnięcia na boisko jest Ebrima Darboe.

Edinson Cavani niezmiennie ucieka gospodarzom. Druga szansa na zdobycie prowadzenia dla Manchesteru United. Ponownie zakończenie ataku po podaniu Bruno Fernandesa pozostawiało sporo do życzenia. Uderzenie Urusa co prawda potężne, ale prosto w skoncentrowanego Antonio Mirante. Tylko korner dla zespołu z Premier League.

Mason Greenwood ładnie rozprowadził atak po otrzymaniu podania od Paula Pogby. Anglik nie zdecydował się na kontynuowanie rajdu przez środek boiska, a oddanie futbolówki nie było najszczęśliwszym rozwiązaniem.

Kompletne nieporozumienia w obronie AS Romy, do czego można było się w tym sezonie przyzwyczaić. Edinson Cavani dostał piłkę w polu karnym gospodarzy od Donny'ego Van De Becka i zdecydował się na lobowanie złapanego w połowie drogi Antonio Mirante. Futbolówka kopnięta przez doświadczonego napastnika odbiła się od zewnętrznej części poprzeczki.

Żółtą kartkę otrzymał Aaron Wan-Bissaka za ostre przewinienie na Bruno Peresie.

Edinson Cavani na spalonym, dlatego sędzia Felix Brych nie pozwolił reprezentantowi Urugwaju na kontynuowanie ataku. Piłkarz, który tydzień temu zniszczył rzymian, nie jest zadowolony z otwarcia meczu w swoim wykonaniu.

Huraganowa ofensywa Giallorossich w początkowych minutach nie poskutkowała prowadzeniem. Manchester United odrobinę szczęśliwie poradził sobie z wściekłymi atakami rzymian, a ostatnia ich próba, w wykonaniu Pedro Rodrigueza, była wyraźnie niecelna.

W ostatnich minutach AS Roma liczyła na zamienienie rzutu rożnego w gola, jednak odchodząca piłka kopnięta spod chorągiewki została wyekspediowana przez dobrze ustawionego defensora Manchesteru United. Generalnie podopieczni Ole Gunnara Solskjaera opanowali jednak sytuację i nawet odpowiedzieli jednym interesującym wypadem.

Jeszcze raz gospodarze, a futbolówka kopnięta zza pola karnego przez Lorenzo Pellegriniego przeleciała nieznacznie obok słupka w bramce Davida De Gei. Złapał się za głowę po pudle reprezentant Włoch.

Spoglądali na siebie z niedowierzaniem piłkarze z Manchesteru, ponieważ w zaledwie kilku minutach pozwolili AS Romie na przeprowadzenie dwóch niebezpiecznych ataków. Henrich Mchitarjan miał możliwość przymierzenia do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale główkował w boczną siatkę.

Przewinienie na podrywającym się do przeprowadzenia niebezpiecznego ataku Henrichu Mchitarjanie. Przesadził w pojedynku z pomocnikiem gospodarzy Eric Bailly. Po wrzutce z rzutu wolnego Lorenzo Pellegriniego zapachniało mocno prowadzeniem Giallorossich i David De Gea intuicyjnie sparował strzał Gianluci Manciniego. Ostrzeżenie dla przyjezdnych!

AS Roma w bordowych strojach z pomarańczowymi i czerwonymi elementami, a Manchester United przystąpił do rewanżu w biało-czarnych kompletach. W rozegraniu drużyna z wiecznego miasta.

Hymn Ligi Europy wysłuchany przez drużyny na murawie Stadio Olimpico. AS Roma musi na początek ratować twarz po kompromitującej porażce 2:6 poniesionej w Manchesterze. Drużyna z Anglii nie zamierza stracić kontroli nad dwumeczem po przekonującym zwycięstwie odniesionym tydzień temu.

Ostatnie przygotowania do meczu.

Sędzia: Felix Brych (Niemcy)

Tak trenowali w tym tygodniu piłkarze z Anglii.

Manchester United chce przypieczętować awans na Stadio Olimpico.

Przygotowania Giallorossich do meczu z Manchesterem United.

Manchester United nie rozegrał w weekend swojego spotkania z powodu zamieszek. AS Roma rywalizowała o punkty z UC Sampdorią i nie zaprezentowała nic specjalnego. Porażka 0:2 praktycznie przekreśliła możliwość zakwalifikowania się poprzez Serie A do Ligi Europy.

Szkoleniowiec rzymian jeszcze nie wywiesił białej flagi.

Paulo Fonseca przed konfrontacją z podopiecznymi Ole Gunnara Solskjaera.

Kanonada sprzed tygodnia zapisała się w historii Manchesteru United.

Tak Manchester United wypracował sobie okazałą zaliczkę.

AS Roma zmierzy się z Manchesterem United w drugim meczu półfinałowym Ligi Europy. Tydzień temu drużyny spotkały się na Old Trafford i skończyło się to zdemolowaniem Giallorossich 6:2. W pierwszej połowie podopieczni Paulo Fonseci zaprezentowali swoje atuty i nawet prowadzili, ale po przerwie zostali zmieceni z boiska.