Ślęza Wrocław
30' Michał Hawryło 61' Kornel Traczyk 81' Robert Pisarczuk
Górnik Zabrze
15' Vamara Sanogo 28' Adrian Gryszkiewicz 41' David Tosevski 53' Adrian Gryszkiewicz 65' David Tosevski
1:2

Koniec spotkania! Górnik Zabrze ostatecznie wygrywa ze Ślęzą Wrocław 2:1 i awansuje do kolejnej rundy Pucharu Polski. W drugiej połowie zabrzanie mocno cierpieli. Ślęza była bardzo blisko doprowadzenia do dogrywki.

Daleki wyrzut piłki z autu, ale skutecznie interweniuje na przedpolu Bielica, który dodatkowo był faulowany.

Skurcze łapią Bainovicia. Gra przerwana.

Centra na dalszy słupek, ale minimalnie obok bramki główkował Stępień.

Dośrodkowanie Pisarczuka, z pozoru niegroźne, ale piłka spadała tuż pod poprzeczkę! Musiał wykazać się Bielica. Korner!

Nieustanne ataki gospodarzy, którzy angażują coraz więcej zawodników w swoje akcje.

Spotkanie potrwa o minimum cztery minuty dłużej.

Powinno być 2:2! Znakomite dośrodkowanie Fediuka, zgubił krycie Gabriel Dornellas, był niepilnowany na piątym metrze, ale strzelił nad poprzeczką!

Górnik na moment oddalił zagrożenie od własnej bramki. Zabrzanie utrzymują się przy piłce na połowie przeciwnika.

Ależ spektakularne pudło Stępnia! Piłka przypadkowo trafiła do niego na piątym metrze, ale strzelił obok słupka!

Tak jak w pierwszej połowie, tak i teraz Górnik zupełnie stracił kontrolę nad meczem.

Bielica nerwowo poza własnym polem karnym. Wybija piłkę w aut.

Gol! Strzelił Robert Pisarczuk.

A więc będą emocje w końcówce! Pisarczuk pewnym strzałem pokonał Bielicę!

Decyzja z boiska zostaje podtrzymana.

Sytuacja jest jeszcze sprawdzana przez VAR.

Rzut karny dla Ślęzy! Mvondo faulował Stępnia!

Nie ma zbyt wielu emocji w drugiej połowie. I to nawet w sytuacji, gdy Górnik gra w osłabieniu. Goście mądrze się bronią, a Ślęza ma problemy w ataku pozycyjnym.

Ślęza Wrocław. Schodzi: Vinicius Matheus. Wchodzi: Jakub Bohdanowicz.

Kontra Ślęzy, Fediuk miał sporo miejsca z lewej strony, zacentrował na bliższy słupek, ale wybija piłkę Szymański.

Od razu pokazał się Nowak. Strzelił mocno z obrębu pola karnego, ale kapitalną interwencją popisał się Zabielski!

Jedna z nielicznych akcji Górnika po czerwonej kartce. Nowak podawał w pole karne w kierunku Krawczyka, ale ten nie zdołał dojść do piłki.

Świetna szansa dla Ślęzy. Wawrzyniak zagrywał płasko wzdłuż pola karnego, a z pięciu metrów nie trafił do bramki Gabriel Dornellas.

Ślęza Wrocław. Schodzi: Mateusz Kluzek. Wchodzi: Mikołaj Wawrzyniak.

Ślęza Wrocław. Schodzi: Kornel Traczyk. Wchodzi: Gabriel Dornellas.

Ślęza Wrocław. Schodzi: Maciej Tomaszewski. Wchodzi: Oskar Hampel.

Żółtą kartkę otrzymał David Tosevski. Za faul taktyczny.

Górnik gra w osłabieniu i to gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce, ale na razie nie wynika z tego zbyt wiele.

Żółtą kartkę otrzymał Kornel Traczyk. Nie opanował piłki w polu karnym, a po chwili kopnął interweniującego Mvondo.

Prostopadłe podanie w kierunku Stępnia, ale dobrze zareagował Bielica i był szybszy przy piłce.

Pod nieobecność Gryszkiewicza na środek obrony przesunięty został Mvondo.

Bielica pewnie łapie piłkę. Ślęza miała rzut wolny, dośrodkowywał Pisarczuk, ale Tomaszewski strzelił zbyt lekko.

Gryszkiewicz skiksował przy próbie wybicia piłki, a po chwili trafił w twarz Viniciusa. Dość przypadkowo, natomiast arbiter ocenił to na żółtą kartkę.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Adrian Gryszkiewicz.

Ładna akcja Ślęzy, ale Traczyk nie opanował piłki w polu karnym. Próbował ją przyjmować, a lepszym wyborem byłby strzał.

Gra była przerwana, sędziowie sprawdzali całą sytuację na VAR, ale nie dopatrzyli się przekroczenia przepisów. Gramy dalej.

Stępień upadł w polu karnym po kontakcie z Szymańskim, ale sędzia nie zakwalifikował tego zagrania jako przewinienie zawodnika Górnika.

Ślęza Wrocław. Schodzi: Michał Hawryło. Wchodzi: Paweł Fediuk.

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

Piłkarze wracają na boisko.

Koniec pierwszej połowy we Wrocławiu. Ślęza Wrocław przegrywa z Górnikiem Zabrze 0:2. Zbyt dużo błędów popełnili gospodarze.

Ślęza miała rzut wolny, Niewiadomski strzelał z ponad czterdziestu metrów, ale nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Górnika.

Indywidualna akcja Viniciusa, zejście na lewą nogę, ale strzał z dwudziestu metrów został zablokowany.

Płaski strzał Krawczyka z trzydziestu metrów, jednak tym razem nie dał się zaskoczyć Zabielski.

Gol! Strzelił David Tosevski. Asystował mu Piotr Krawczyk.

Ładnie pograli z prawej strony zabrzanie, Krawczyk podał piłkę na szesnasty metr, a Tosevski mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bezradnego bramkarza Ślęzy.

Samiec pokusił się o uderzenie z dalszej odległości, ale dość mocno się pomylił. Piłka przeleciała w bezpiecznej odległości obok bramki.

Górnik niespodziewanie całkowicie stracił kontrolę nad meczem.

Kapitalna akcja Ślęzy, Kluzek oddał potężny strzał z ostrego kąta, ale po raz kolejny wybornie broni Bielica!

Bardzo nieudany strzał z dwudziestu pięciu metrów oddał Dziedzic. Piłka poleciała w okolice parkingu, który jest umiejscowiony za bramką.

Kontratak gospodarzy, ale strzał Muszyńskiego z szesnastu metrów został zablokowany. Ależ zmienia nam się sytuacja w tym meczu.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Hawryło. Za faul taktyczny.

Kolejny raz Bielica ratuje Górnika! Ależ wyciągnął się po strzale głową.

Okazja dla Ślęzy! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, bardzo długo leciała piłka, ale zabrzanie nie potrafili jej wybić. Futbolówka spadła pod nogi Viniciusa, który strzelał z pięciu metrów, ale nie dał się pokonać Bielica!

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Gryszkiewicz. Spóźniony atak w nogi rywala.

Ślęza miała okazję do kontry, ale Pisarczuk podawał niedokładnie w kierunku Viniciusa. Można to było zdecydowanie lepiej rozegrać.

Bainović strzelał bezpośrednio z rzutu wolnego, ale trafił w mur. Po chwili dobitka Mvondo była natomiast bardzo niecelna.

Dziedzic faulowany przez Tomaszewskiego tuż przed polem karnym Ślęzy. Doskonała okazja dla Górnika na podwyższenie rezultatu.

Gryszkiewicz długo holował piłkę, czekał na ruch ze strony partnerów, wreszcie podawał prostopadle w kierunku Cholewiaka, ale zagrał niedokładnie.

Wysoki pressing Górnika. Wrocławianie mają problemy z wydostaniem się z własnej połowy.

Nie ma już śladu po dobrze grających w pierwszych pięciu minutach gospodarzach. Zdecydowanie przeważa Górnik.

Kolejna strata Ślęzy na własnej połowie. Bainović strzelał zza pola karnego, na moment wypuścił piłkę z rąk Zabielski, ale po chwili naprawił swój błąd.

Gol! Strzelił Vamara Sanogo. Asystował mu Jean Mvondo.

Fatalny błąd gospodarzy zostaje momentalnie wykorzystany przez Górnik. Tomaszewski potknął się na piłce przed polem karnym, stracił piłkę na rzecz Mvondo, który momentalnie zagrał do niepilnowanego Sanogo, a ten pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Tosevski centrował z prawej strony, ale nie było żadnego z partnerów w polu karnym i pewnie na przedpolu interweniował Zabielski.

Mvondo strzelał z szesnastu metrów, ale piłka trafiła w jednego z obrońców Ślęzy. Z kilku metrów próbował jeszcze dobijać Gryszkiewicz, lecz i jego próba został zablokowana.

Cholewiak miał sporo miejsca z lewej strony, ale długo zbierał się do dośrodkowanie i ostatecznie został zablokowany.

A tymczasem dłużej utrzymali się przy piłce zabrzanie, wymienili sporo podań w okolicach pola karnego Ślęzy, jednak zabrakło strzału na bramkę.

Górnik wycofany, czeka na jakąś stratę zawodników Ślęzy. Trochę zaskakujący początek.

Akcja Ślęzy. Vinicius pokazał się z prawej strony, ale zawiodła precyzja przy dośrodkowaniu. Żaden z partnerów nie zdołał sięgnąć piłki w polu karnym.

Na razie gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Co ciekawe, częściej przy piłce są gospodarze.

Warto wspomnieć, że dzisiejszy mecz rozgrywany jest na sztucznej murawie.

Rozpoczynamy spotkanie we Wrocławiu!

Piłkarze wychodzą na boisko.

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Sebastian Krasny z Krakowa.

W takich składach przystąpią do meczu oba zespoły:

W poprzedniej rundzie Ślęza wygrała z Chojniczanką Chojnice 3:2, z kolei Górnik pokonał Radomiak Radom 2:0.

We wtorek sensację w Pucharze Polski sprawił trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który wyeliminował Lechię Gdańsk. W środę kolejny trzecioligowiec powalczy z zespołem PKO Ekstraklasy. O godz. 13.30 rozpocznie się spotkanie Ślęzy Wrocław z Górnikiem Zabrze.

Kto awansuje do kolejnej rundy Pucharu Polski?