KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe
Wieczysta Kraków
18' Bartosz Plewka 29' Sławomir Peszko 32' Łukasz Pietras 51' Mateusz Gamrot 59' Radosław Majewski 80' Seweryn Michalski
Garbarnia Kraków
12' Michal Klec 19' Daniel Morys 39' Michał Feliks 41' Bartłomiej Purcha 64' Bartłomiej Korbecki
0:5

Garbarnia Kraków awansowała w efektownym stylu. Już w pierwszej połowie raz po raz punktowała gospodarzy. Ostatecznie drugoligowiec poradził sobie ze stoickim spokojem i odniósł przekonujące zwycięstwo 5:0. Wieczysta Kraków była bezradna, nie potrafiła zagrać konsekwentnie w obronie, ani tworzyć sytuacji podbramkowych.

Niebezpiecznie wyglądająca sytuacja, ponieważ zawodnik Garbarni Kraków upadł na boisko bez kontaktu z przeciwnikiem. Daniel Morys potrzebuje pomocy medycznej.

Bartłomiej Korbecki również nie potrafił oddać celnego uderzenia. Kopnięta przez niego piłka przeleciała obok słupka. Wieczysta Kraków ma już wszystkiego serdecznie dość.

Nieudane wykonanie rzutu wolnego. Zbyt nonszalanckie i po strzale piłka przeleciała ponad poprzeczką w bramce czwartoligowca. Można to jednak wybaczyć zmierzającym pewnym krokiem po awans gościom.

Żółtą kartkę otrzymał Seweryn Michalski za przewinienie blisko własnego pola karnego.

Garbarnia Kraków. Schodzi: Wiktor Szywacz. Wchodzi: Jakub Kuczera.

Wieczysta Kraków. Schodzi: Łukasz Pietras. Wchodzi: Krzysztof Szewczyk.

Pozostał kwadrans podstawowego czasu i nie ma się co oszukiwać, że pachnie przedłużeniem meczu o dogrywkę. W drugiej połowie co prawda przewaga pod względem posiadania piłki Wieczystej Kraków, ale nie ma w jej szeregach wiary w poprawienie wyniku.

ZOBACZ WIDEO: Kamil Glik niesłusznie oskarżony o rasizm. Prezes PZPN zdradza jaki gest wykonał polski obrońca

Wieczysta Kraków. Schodzi: Patrik Misak. Wchodzi: Dawid Linca.

Wieczysta Kraków. Schodzi: Adrian Frańczak. Wchodzi: Damian Guzik.

Nieudane akcje oskrzydlające Wieczystej Kraków. Jedno z dośrodkowań zostało wypiąstkowane przez Aleksandra Kozioła. Jeszcze było uderzenie z dystansu Emmanuela Kumaha, ale ponad poprzeczką Garbarni.

Garbarnia Kraków. Schodzi: Michał Feliks. Wchodzi: Grzegorz Marszalik.

Gol! Strzelił Bartłomiej Korbecki. Asystował mu Michał Feliks. 

Ładna akcja bramkowa zakończyła się uderzeniem Bartłomieja Korbeckiego na 5:0. Wymienił on podania z Michałem Feliksem, a że miał bardzo dużo miejsca, to spokojnie przymierzył w narożnik bramki. Jeszcze wideo weryfikacja, ale trafienie nie zostało anulowane. Nie ma czego zbierać z czwartoligowców.

 

Franciszek Smuda zasępiony na ławce.

 

   

Minęła ponad godzina spotkania i Wieczysta Kraków nie kreuje groźnych sytuacji podbramkowych. Gospodarze na razie ograniczają się do kolekcjonowania żółtych kartek. Natomiast Garbarnia ze stoickim spokojem.

Żółtą kartkę otrzymał Radosław Majewski za sanie w nogi przeciwnika.

Garbarnia Kraków. Schodzi: Mateusz Duda. Wchodzi: Dawid Malik.

Garbarnia Kraków. Schodzi: Wojciech Słomka. Wchodzi: Bartłomiej Korbecki.

Po raz drugi Radosław Majewski starał się pokonać Aleksandra Kozioła uderzeniem z dystansu. Tym razem zgadzała się energia, ale nie zgadzała się dokładność. Piłka przeleciała nieznacznie ponad poprzeczką.

ZOBACZ WIDEO: Łukasz Fabiański żegna się z reprezentacją Polski. Prezes PZPN wskazał ulubioną interwencję bramkarza

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Gamrot za przewinienie w centrum boiska.

Wiktor Szywacz próbował dorzucić gola do wcześniejszej asysty. Łatwo poradził sobie przed linią pola karnego z Jakubem Bąkiem, ale nie pokonał zbyt anemicznym uderzeniem bramkarza Wieczystej Kraków.

Obrazki z Krakowa.

 

Rozpoczęła się druga połowa meczu w Krakowie. Prawdopodobnie jest to konfrontacja rozstrzygnięta, wystarczy zresztą spojrzeć na wynik. W Wieczystej druga zmiana i Patryk Kołodziej ma posprzątać w obronie po zejściu Łukasza Burligi.

Czy Wieczysta Kraków strzeli w tym meczu gola?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

ZOBACZ WIDEO: PZPN zareagował na informacje o chorobie Jana Furtoka. "Możemy pomóc na każdej płaszczyźnie"

Pierwsza połowa zdominowana przez Garbarnię Kraków. Prowadzenie 4:0 praktycznie gwarantuje gościom pozostanie w Fortuna Pucharu Polski. Wieczysta straciła worek goli, a także z powodu kontuzji kapitana Sławomira Peszkę. Aleksander Kozioł nie musiał interweniować po żadnym niebezpiecznym strzale. Próbował Radosław Majewski w ostatniej minucie podstawowego czasu, ale trafił prosto w bramkarza.

Gol! Strzelił Bartłomiej Purcha. Asystował mu Wiktor Szywacz. 

Po trzecim golu dwie kolejne sytuacje podbramkowe Garbarni Kraków. Wojciech Słomka spudłował w sytuacji sam na sam z Bartoszem Purchą, ale Bartłomiej Purcha już przymierzył. Drugoligowiec robi co chce i przy takiej postawie obrony Wieczystej, będzie pogrom.

Gol! Strzelił Michał Feliks. Asystował mu Michal Klec. 

Powoli chyba można zamykać stadion i szukać auta na parkingu. Garbarnia z zimną krwią punktuje czwartoligowca. Michał Feliks wykorzystał swoją drugą sytuację podbramkową w meczu. Oddał uderzenie z bliska pod poprzeczkę po podaniu prostopadłym Michala Kleca.

W odpowiedzi dwa niebezpieczne dośrodkowania w pobliże bramki Aleksandra Kozioła. Zamieszanie zostało wyjaśnione przez Donatasa Nakrosiusa. Doświadczony zawodnik nie pozwolił gospodarzom na oddanie strzału.

Ładna akcja indywidualna Michała Feliksa zakończona miękkim strzałem obok bramki. Rozczarowani rezerwowi na ławce Garbarni, ponieważ trzecim golem można było odebrać gospodarzom resztkę nadziei na wywalczenie awansu.

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Pietras za ostre przewinienie.

Sławomir Peszko zszedł z boiska z urazem.

Po rzucie wolnym Garbarni Kraków mocniej zapachniało golem gospodarzy niż gości. Do kontrataku poderwał się Radosław Majewski, po którego podaniu Emmanuel Kumah oddał uderzenie obok bramki Aleksandra Kozioła.

Żółtą kartkę otrzymał Sławomir Peszko za ostre przewinienie blisko koła środkowego.

Garbarnia spokojnie po zdobyciu dwubramkowego prowadzenia. Była jedna szansa na zmniejszenie strat, ale Sławomir Peszko nie zabrał się z piłką i nie oddał uderzenia po podaniu crossowym Radosława Majewskiego.

Idą po swoje gracze Garbarni.

 

Gol! Strzelił Daniel Morys. 

Spokojne wykonanie rzutu karnego przez Daniela Morysa. Nie miał on problemu z położeniem i pokonaniem Bartosza Plewki. Garbarnia Kraków na dwubramkowym prowadzeniu, a Franciszek Smuda wyraźnie zdegustowany zachowaniem swojego zespołu w obronie.

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Plewka za sprokurowanie rzutu karnego.

Rzut karny dla Garbarni za faul Bartosza Plewki! Koszmarne zachowanie Emmanuela Kumaha.

Jak dotąd jedna odpowiedź na gola Michala Kleca. Uderzenie zawodnika Wieczystej Kraków było niedokładne, dlatego na skromnym prowadzeniu pozostaje Garbarnia.

Gol! Strzelił Michal Klec. 

Garbarnia Kraków na prowadzeniu! Piłka odebrana gospodarzom blisko ich pola karnego. Michal Klec doskonale wiedział, co z nią zrobić. Po dobiegnięcia do skraju pola karnego, ułożył ją sobie na prawej stopie i po ominięciu Seweryna Michalskiego, oddał uderzenie w kierunku dalszego narożnika. Bartosz Plewka nie uratował Wieczystej przed stratą gola.

 

Garbarnia Kraków przechwyciła piłkę w swoje posiadanie i wymieniła kilkanaście podań. Na razie zdobycie przestrzeni nie wychodzi gościom, ale przynajmniej spróbowali narzucić czwartoligowcowi własne warunki.

Przewinienie blisko linii pola karnego drugoligowca. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Radosław Majewski. Piłka kopnięta przez pomocnika ugrzęzła w murze. Szansa na wczesne zdobycie prowadzenia została zmarnowana.

Trener Franciszek Smuda już w ożywionej rozmowie z jednym ze swoich sztabowców. Jak dotąd jedna interesująca szarża zawodnika Wieczystej Kraków, ale Sławomir Peszko przewrócił się ostatecznie na piłce w pobliżu narożnika pola karnego Garbarni.

Rozpoczęła się konfrontacja krakowskich drużyn. Na lepszą z nich czeka miejsce w najlepszej "16" Fortuna Pucharu Polski. Wskazanie faworyta nie jest takim prostym zadaniem, choć to Garbarnia występuje o dwa szczeble rozgrywkowe wyżej.

ZOBACZ WIDEO: Polski Związek Piłki Nożnej z nowymi pomysłami? "Przedstawimy je panu premierowi"

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

Jedenastki na pucharowe starcie.

 

Piłkarze Garbarni nie musieli daleko podróżować.

 

 

Niezwykłe derby Krakowa w Fortuna Pucharze Polski. O awans powalczą wczesnym popołudniem Wieczysta i Garbarnia. Goście występują w eWinner II lidze na szczeblu centralnym, ale w poprzedniej rundzie na terenie Wieczystej przepadł już przedstawiciel Fortuna I ligi z Głogowa.

>
Zobacz również
  Wieczysta Kraków Wieczysta Kraków Garbarnia Kraków Garbarnia Kraków
  Skład podstawowy
  1 Bartosz Plewka 18'
  11 Adrian Frańczak 72'
  4 Seweryn Michalski 80'
  24 Dawid Jampich
  77 Emmanuel Kumah
  10 Mateusz Gamrot 51'
  90 Łukasz Pietras 32' 76'
  21 Łukasz Burliga 46'
  7 Sławomir Peszko 29' 32'
  70 Patrik Misak 72'
  28 Radosław Majewski 59'
  Rezerwowi
  37 Michał Miśkiewicz
  2 Patryk Kołodziej 46'
  5 Hubert Urbański
  8 Jakub Bąk 32'
  19 Dawid Linca 72'
  23 Damian Guzik 72'
  25 Jakub Sawicki
  32 Krzysztof Szewczyk 76'
  98 Patryk Kura
  Skład podstawowy
  33 Aleksander Kozioł
  98 Bartłomiej Purcha 41'
  31 Donatas Nakrosius
  5 Mateusz Bartków
  11 Daniel Morys 19'
  6 Mateusz Duda 56' 76'
  29 Kacper Duda
  99 Michał Feliks 39' 64' 66'
  53 Wiktor Szywacz 41' 77'
  7 Wojciech Słomka 56'
  8 Michal Klec 12' 39'
  Rezerwowi
  20 Bartosz Kieliszek
  9 Jakub Kuczera 77'
  15 Grzegorz Marszalik 66'
  19 Bartłomiej Korbecki 64' 56'
  20 Mateusz Kardas
  22 Jakub Banach
  23 Dawid Malik 56'
  47 Kacper Laskoś 76'
  55 Mateusz Surma
  Dyscyplina Piłka nożna
  Rozgrywki Fortuna Puchar Polski
  Lokalizacja Kraków
  Grupa 1/16 finału
  Gospodarz Wieczysta Kraków
  Gość Garbarnia Kraków
  Data i godzina 02 Listopada 2021, 12:30
  Zobacz również