Teraz Petrasek blokuje uderzenie Marchwińskiego. Co za poświęcenie w zespole Rakowa!

2
1
2
90+3'

Jeszcze raz Lech! Świetna akcja Lecha po prawej stronie. Tiba płasko na jedenasty metr do Ishaka, ale ofiarnie rzucił mu się pod nogi Niewulis i jakimś cudem zablokował ten strzał!

2
2
90+2'

Ale jednak wypracowali sobie sytuację poznaniacy! Bardzo dobre dośrodkowanie Rebocho w pole karne, zgubił krycie Ishak, uderzył z powietrza, ale obok bramki!

2
1
2
90+2'

Lech jest bezradny, nawet grając z przewagą jednego zawodnika.

5
3
1
1
90'

Finał potrwa o minimum cztery minuty dłużej.

1
2
4
90'

Żółtą kartkę otrzymał Antonio Milić.

1
2
89'

Pudłuje z bliska Rebocho, ale wcześniej był faul Milicia na Petrasku.

1
3
1
88'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Jakub Arak. I natychmiastowa zmiana decyzji. Arak wyrzucony z boiska za brutalny faul!

4
6
3
2
2
87'

Sędzia Marciniak idzie do monitora. To może być czerwona kartka.

3
3
1
87'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Arak. Przesadził z atakiem na Marchwińskiego Arak.

4
2
1
3
87'

Cały czas pressing Rakowa. Nie ma ani momentu wytchnienia.

1
85'

Lech w ataku pozycyjnym. Raków nie popełnia jednak błędów, nie zostawia otwartych korytarzy. Poznaniacy mają duże problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych.

2
1
1
1
83'
2
1
1
1
83'

Niedokładne dośrodkowanie Tudora. Nie doszedł do piłki Musiolik.

83'

Do wejścia szykuje się Jakub Arak.

1
82'

Raków utrzymuje się przy piłce, nie forsuje tempa. Bardzo mądra gra zespołu Papszuna.

4
2
80'

Dośrodkowanie Tiby... nikt nie zaatakował piłki. Pewnie interweniuje na przedpolu Trelowski.

79'

Zamieszanie w polu bramkowym, ale ostatecznie wybijają piłkę częstochowianie. Byle dalej od bramki.

1
2
2
79'

Ba Loua zebrał piłkę przed polem karnym, ale strzelił obok bramki. Był jeszcze lekki rykoszet, więc Lech ma rzut rożny.

1
2
1
1
1
77'

Gol! Strzelił Ivi Lopez. Asystował mu Fran Tudor.

Tonie w objęciach kolegów Ivi Lopez, bo właśnie strzelił gola - być może - na wagę drugiego z rzędu Pucharu Polski dla Rakowa! Hiszpan ładnym zwodem wymanewrował w polu karnym Karlstroma i uderzył płasko nie do obrony!

29
15
4
5
7
75'

Przechwyt Lecha na połowie Rakowa, ale Ba Loua nie opanował piłki w polu karnym po technicznym zagraniu Tiby.

1
3
2
3
1
73'

Długo holował piłkę Tudor, ale gdy już miał trochę miejsca, nie popisał się przy dośrodkowaniu.

69'

Raków zaczyna się gubić. Dwa razy w krótkim odstępie czasu stracił piłkę na własnej połowie.

5
1
1
68'

Świetny rajd Tudora. Przebiegł kilkadziesiąt metrów, zagrał prostopadle do Gutkovskisa, jednak ten nie poradził sobie w walce z dwójką obrońców Lecha.

1
67'

Milić doskonałym wślizgiem zapobiegł bardzo groźnej kontrze Rakowa.

1
1
66'

Tymczasem coś się zaczęło dziać w pustym jak dotąd sektorem kibiców Lecha. Jest tam już blisko stuosobowa grupa. I stale rośnie.

5
2
1
1
2
65'

Lech ryzykuje coraz mocniej. Angażuje dużą liczbę zawodników w pressing.

1
2
1
64'

Z dwudziestu metrów tuż nad bramką strzelał Ishak.

3
1
1
1
63'

Gutkovskis miał dobrą okazję, ale trochę pogubił się w polu karnym i nie miał pomysłu jak oddać strzał.

1
1
3
62'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Skóraś. Faul taktyczny po beznadziejnym podaniu Ishaka.

1
4
2
61'

Ależ blisko gola dla Rakowa! Piękne dośrodkowanie Kuna, na szóstym metrze walkę w powietrzu wygrał Arsenić, ale strzelił minimalnie obok słupka!

2
2
1
1
2
60'

Tym razem Kownacki faulował Długosza. Rzut wolny dla Rakowa niemal z tej samej pozycji, co dwie minuty wcześniej.

2
59'

Nieudany strzał Karlstroma z dystansu. Piłka przeleciała obok słupka. Dobrze blokował pomocnika Lecha Długosz.

1
1
58'

Przeciągnięte dośrodkowanie Ivi Lopeza z rzutu wolnego. Nie musiał interweniować van der Hart.

2
2
2
1
1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Pedro Rebocho. Zahaczony Wdowiak, który wybiegał na wolne pole.

Lech Poznań
1
2
2
55'

Raków ewidentnie wybity z rytmu. Kontrolowali mecz podopieczni trenera Papszuna, a tymczasem jeden błąd spowodował nerwówkę.

3
2
1
1
54'

Kibice Lecha zasiadający na sektorach neutralnych wychodzą ze stadionu.

8
2
3
1
2
53'

Na moment odżyły trybuny, ale nie jest to doping, do jakiego się przyzwyczailiśmy. Sektor za bramką przeznaczony dla kibiców Lecha w dalszym ciągu jest pusty.

2
1
1
3
52'

Gol! Strzelił Joao Amaral. Asystował mu Dawid Kownacki.

I chyba będziemy mieli emocje! Lech strzela gola trochę z niczego. Niepewnie wybijali piłkę z własnego pola karnego zawodnicy Rakowa. Kownacki miał trochę miejsca na szesnastym metrze, uderzył z powietrza, futbolówka odbiła się jeszcze od rezerwowego Amarala i wpadła do siatki. 1:2!

24
11
1
8
7
49'

Na dużym spokoju rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska Raków.

4
3
1
1
3
48'

Akcja Lecha. Skóraś miał trochę przestrzeni na prawym skrzydle, zacentrował idealnie na jedenasty metr, jednak piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym. Brakuje agresywniejszego ataku na futbolówkę ze strony zawodników Kolejorza.

1
1
1
46'
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania w Warszawie!

komentarz

W przerwie intensywnie rozgrzewają się Ba Loua oraz Amaral.

3
2
4
komentarz

Przerwa! W meczu finałowym Pucharu Polski Raków Częstochowa zasłużenie prowadzi z Lechem Poznań 2:0!

11
5
2
6
45+2'

Jeszcze miał szansę Raków! Utrzymał się przy piłce Ivi Lopez, zagrał do niepilnowanego w polu karnym Sorescu, jednak ten uderzył obok bramki!

3
3
3
1
4
45+2'

Trelowski pewnie łapie piłkę na przedpolu po złym dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Zmarnował okazję Lech.

1
2
3
45'

Sędziowie doliczyli minimum jedną minutę.

1
5
45'

Po dośrodkowaniu Kamińskiego piłka opuściła boisko. Kolejny nieudany atak Lecha.

2
2
1
3
44'

Skóraś uwolnił się spod krycia na prawym skrzydle, ale zagrywał za plecy Ishaka. Odrobina precyzji i napastnik Lecha miałby idealną sytuację w polu karnym.

1
4
43'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Wdowiak. Faulowany Rebocho. Spóźniony wślizg skrzydłowego Rakowa.

4
2
2
42'

Raków podchodzi wyższym pressingiem i nie pozwala już rozgrywać Lechowi piłki od własnej bramki.

5
2
1
1
40'

Nie dość, że Lech nie wykorzystał tego rzutu rożnego, to jeszcze naraził się na kontrę. Tym razem jednak Ivi Lopez zagrywał niedokładnie w stronę Gutkovskisa.

3
1
2
1
39'

Kownacki w polu karnym, ale nie dał rady podać wzdłuż linii piątego metra. Tylko korner.

4
1
1
1
37'

Była jeszcze analizowana sprawa ewentualnego spalonego Wdowiaka, co sugerowali piłkarze Lecha, jednak wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami.

6
4
1
4
36'

Gol! Strzelił Mateusz Wdowiak. Asystował mu Ivi Lopez.

Raków jest nieprawdopodobny! Ależ oni karcą Lecha! Znakomicie wyprowadzony kontratak, Mateusz Wdowiak biegł sam na bramkę po prostopadłym podaniu Ivi Lopeza i nie pomylił się w sytuacji sam na sam z van der Hartem!

25
12
4
10
17
34'

Znaleźli miejsce poznaniacy przed polem karnym. Strzelał z szesnastu metrów Kamiński, odbił piłkę Tudor. Zadrżeli kibice Rakowa, ale piłka poleciała na rzut rożny.

1
3
33'

Tymczasem na trybunach trwa roast Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy.

9
4
1
1
6
32'

Trelowski pewnie interweniuje na przedpolu. Ishak był za daleko po zagraniu z głębi pola i nawet nie powalczył o piłkę.

1
3
31'

Płasko zza pola karnego strzelał Murawski. Dobre kilka metrów obok slupka.

1
1
1
1
2
30'

Raków broni się całym zespołem na własnej połowie. Lech musi pokazać coś ekstra, w przeciwnym razie będzie miał problemy w ofensywie.

3
2
1
1
28'

Zdecydowana przewaga Lecha w ostatnich minutach. Jakby otrząsnął się już po utracie gola.

4
1
3
1
3
27'

Z bliska strzelał Kownacki, ale trafił w będącego na pozycji spalonej Karlstroma.

2
3
1
1
4
27'

Długie podanie w kierunku Rebocho, ale nie pozwolił mu opanować piłki Kun. Przy okazji sugeruje obrońca Lecha, że został uderzony w twarz. Korner dla Kolejorza.

1
1
3
25'

Po wrzutce Milicia spod linii końcowej minął się z piłką Trelowski, a na linii bramkowej dobrze spisał się... Gutkovskis! Co za ofiarność napastnika Rakowa. Poprawiał jeszcze zza pola karnego Karlstrom, ale kopnął w trybuny.

1
1
3
24'

Strzelał z rzutu wolnego Joel Pereira, trafił w mur. Jeszcze rzut rożny dla Lecha.

1
1
2
23'

Kamiński faulowany kilka metrów przed polem karnym. Dobra indywidualna akcja skrzydłowego Lecha. Będzie rzut wolny.

1
1
3
22'

Groźnie w polu karnym Rakowa. Prostopadłe podanie do Ishaka, który uniknął spalonego, zagrywał płasko w pole karne, ale nie doszedł do strzału Kamiński. Dobra interwencja defensywy Rakowa.

2
2
2
3
21'

Znakomity jest to finał. Często tego typu mecze są mocno taktyczne, zamknięte, z małą liczbą sytuacji. A dziś jest zupełnie odwrotnie. Akcja za akcję z obu stron.

5
1
1
20'

Szybka akcja Kolejorza, Kamiński na obieg do Kownackiego, ten szukał w polu karnym Ishaka, jednak podał idealnie tam, gdzie go nie było.

1
1
1
4
18'

Jeszcze strzał Joela Pereiry fałszem z szesnastu metrów... nad bramką. Lech się obudził.

5
1
2
2
2
17'

Teraz blisko gola Lech! Piękny strzał Kamińskiego z dystansu i słupek ratuje Raków!

6
4
6
7
6
16'

Ależ blisko, część kibiców już widziała piłkę w siatce! Świetne uderzenie Ivi Lopeza z rzutu wolnego, ale minimalnie niecelne!

1
1
2
2
15'

Strzelał z dwudziestu metrów Lederman, blokował to ręką Skóraś. Rzut wolny dla Rakowa!

4
1
1
5
15'

Raków jest piekielnie groźny w kontratakach. Przed momentem tylko złe przyjęcie piłki Iviego Lopeza na szesnastym metrze uchroniło Lecha przed strzałem.

3
2
3
1
3
13'

Powinno być 2:0! Ivi Lopez strzelał głową z pięciu metrów, ale trafił prosto w van der Harta!

11
5
5
4
4
12'

Fizyczna walka Ishaka z Petraskiem, ale przesadził napastnik Lecha i uderzył Czecha łokciem w twarz. Nie umknęło to uwadze sędziego, choć jeszcze obyło się bez kartki.

2
3
4
11'

Kolejorz chce się zabrać za odrabianie strat, ale Raków jest dobrze zorganizowany w defensywie i nie pozwala rywalowi na swobodne rozgrywanie piłki na swojej połowie.

2
2
2
9'

Kolejna próba Rakowa prawą stroną. Z szesnastu metrów strzelał Gutkovskis, ale po rykoszecie uderzenie wytraciło impet. Broni van der Hart.

7
1
2
3
8'

Pogubiony i zdezorientowany zespół Lecha. Takiego obrotu spraw mało kto się spodziewał.

14
10
2
5
4
6'

Gol! Strzelił Vladislavs Gutkovskis. Asystował mu Deian Sorescu.

I Raków na prowadzeniu! Ależ to zagrali! Długie podanie do Gutkovskisa, ten spokojnie opanował piłkę i precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku pokonał van der Harta!

33
21
12
12
21
5'

Przejęli piłkę częstochowianie, lecz Wdowiak nie przyłożył się do centry. Gutkovskis był w polu karnym, ale nie miał najmniejszych szans powalczyć o futbolówkę.

2
1
1
3
5'

Lech jest w posiadaniu piłki praktycznie cały czas. Raków nieco wycofany.

2
4
3
4'

Seria dośrodkowań w pole karne Rakowa, ale piłka była zagrywana na zbyt niskim pułapie. Defensywa Rakowa nie daje się zaskoczyć.

2
2
2
2'

Próba prostopadłego podania w kierunku Wdowiaka, ale obrońcy Lecha nie popełnili błędu.

1
1
1
4
1'

Pierwszy gwizdek sędziego Marciniaka. Rozpoczynamy finał Pucharu Polski!

5
3
1
1
czas Start meczu
15:58

Warszawa może stracić finał Pucharu Polski.

6
1
15:57

Tymczasem przed bramami stadionu policja użyła gazu łzawiącego. Nie jest to święto futbolu...

2
5
15:56

Mazurek Dąbrowskiego.

3
15:55

A więc za moment zaczynamy! Zawodnicy i sędziowie wychodzą na płytę boiska.