Korona Kielce
16' Joonas Tamm 74' Ivan Marquez 84' Wato Arweladze
Pogoń Szczecin
20' Adam Buksa 39' Radosław Majewski 42' Adam Buksa 86' Spas Delew 90+4' Ricardo Nunes
1:1

Koniec. Remis w Kielcach, z którego może się cieszyć tylko Korona. Pogoń na własne życzenie zgubiła dwa punkty.

Uderzenie Delewa zablokował obrońca, poprawka Bartkowskiego była niecelna.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ricardo Nunes.

Z ok. 15 metrów uderzał Soriano, trafił jednak w rywala.

Jeszcze 5 minut meczu przed nami. A na murawie leży Delew, który z bliska otrzymał uderzenie piłką w twarz. Bułgar usłyszał dzwony z wszystkich kościołów.

Akcja za akcję. Pogoń chce ponownie wyjść na prowadzenie. Gola na 2:1 chce zdobyć również Korona.

Żółtą kartkę otrzymał Spas Delew. Tak ocenił grę aktorską Bułgara sędzia.

Pogoń. Schodzi: Radosław Majewski. Wchodzi: Michał Żyro.

Gol! Strzelił Wato Arweladze. No tak, "znamy" się na piłce... Z rzutu wolnego z okolic linii bocznej dośrodkował Arweładze. Nikt w piłkę nie trafił i ta zaskoczyła Załuskę! 1:1!

Coraz mniej czasu ma Korona na doprowadzenie do remisu. Niewiele zapowiada, aby miał do tego dojść.

Pogoń. Schodzi: Zvonimir Kozulj. Wchodzi: Spas Delew.

Pogoń odzyskała panowanie nad meczem. Goście dłużej utrzymują się przy piłce.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ivan Marquez.

Uderzał Kozulj, Miśkiewicz złapał piłkę.

Pogoń cofnęła się. Korona w ataku, ale gospodarze bez okazji na wyrównanie.

Na murawie leżą Drygas i Nunes. Będzie potrzebna pomoc znachorów.

Soriano trafił w głowę gracza Pogoni i będzie rzut rożny.

Będzie rzut wolny dla Korony 19 metrów od bramki!

Kowalczyk padł w polu karnym, ale sędzia nakazał grać dalej.

Z lewej strony dośrodkował Nunes, Miśkiewicz wyskoczył najwyżej i złapał piłkę.

Tymczasem w Mediolanie kilka minut temu znowu słychać: Pio, Pio, Pio... Tutaj nie słychać, nie widać, ale... można czytać.

Sprzed pola karnego uderzył Petrak, daleko od celu.

Kontra Pogoni, Drygasowi podskoczyła piłka, ale wycofał ją do Buksy. Strzał napastnik trącił jeszcze obrońca, Miśkiewicz końcami palców wybił futbolówkę na róg.

Korona stara się zepchnąć Pogoń pod bramkę, ale Portowcy nie zamierzają bronić skromnego prowadzenia.

Pogoń w ataku. Do piłki nie doszedł Buksa. - Oj, motyla noga - skomentował jeden z graczy gości.

12. sekunda i już gorąco pod bramką Korony. Z okolic przedpola podawał Kowalczyk, ale nikt nie zdołał wbić piłki do bramki z bliska.

Wracamy do meczu.

Korona Kielce. Schodzi: Joonas Tamm. Wchodzi: Matej Pucko.

Przerwa. Trzy gole, ale tylko jeden został uznany. Pogoń zasłuzenie prowadzi 1:0.

I zonk. Gola nie ma! Wciąż 0:1. Minimalnym spalony.

1:1 czy może jednak 0:1? Wciąż czekamy...

Jeszcze trwają analizy czy gracz Korony nie był na spalonym.

Korona zaatakowała dopiero po 40. minucie i wyrównała. Po dośrodkowaniu piłkę zgrał Górski, a stojącym tyłem do bramki w siatce umieścił ją Brown Forbes. Trafienie nie zostało jednak uznane.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Ivan Marquez poziom odczuwania bólu ma na poziomie -10. Cóż za krzyk po trąceniu rywala. Trafiony w złą szczepionkę? Na głowie?

Żółtą kartkę za faul otrzymał Adam Buksa.

Kovacević uderzał głową z ok. 10 metrów, ale słabo i wprost w bramkarza.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Radosław Majewski.

Pogoń cały czas dyktuje warunki meczu. Korona momentami jest bezradna.

Po uderzeniu w Gnjaticia kopnął Kozulj i... cierpi.

Słuszna decyzja "wozowych". Gola nie ma, Majewski był na spalonym. Wciąż 0:1.

Trwa mierzenie, liczenie, analizowanie. W wozie VAR wszystko warczy.

Pilka w bramce po uderzeniu Majewskiego, ale czy nie było spalonego?

Już pół godziny meczu za nami. Pogoń prowadzi i wciąż nie pozwala na zbyt wiele Koronie.

Korona ma problemy z wykreowaniem sobie okazji bramkowej, a nawet z przedostaniem się w pole karne Portowców.

Pogoń prowadzi i wciąż ma więcej do powiedzenia na boisku. Korona gościom nie potrafi odpowiedzieć.

Gol! Strzelił Adam Buksa. Asystował mu Zvonimir Kozulj. Kontra Pogoni, Kozulj do Buksy, a ten w sytuacji sam na sam uderzył do bramki. Miśkiewicz trącił piłkę stopą, ale futbolówka przy słupku wpadła do siatki. 0:1!

Bartkowski otrzymał piłkę już w polu karnym, jednak zbyt długo czekał z dograniem do partnera.

Do dośrodkowania z rzutu wolnego doszedł Drygas. Strzał trącił jeszcze obrońca i będzie rzut rożny.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Joonas Tamm.

Kibice Korony Kielce uczcili pamięć zmarłego 10 lat temu Sławomira Rutki.

Uwdoczniła się przewaga Pogoni, jednak wciąż bez groźniejszych szans pod bramkami.

Bartkowski uderzył i trafił w Gardawskiego, poprawka dużo słabsza i niecelna.

Dynamiczne spotkanie od pierwszych minut. Czekamy aż zaangażowanie piłkarze przełożą się na okazje bramkowe.

Fojut ścigał się z Górskim, szybszy obrońca Pogoni.

Gramy!

Mecz poprowadzi Paweł Raczkowski (Warszawa).

Korona i Pogoń walczą o zapewnienie sobie gry w grupie mistrzowskiej. Zwycięzca piątkowego meczu zrobi ku temu celowi duży krok.