Jagiellonia Białystok
19' Jesus Imaz 34' Patryk Klimala 45' Nemanja Mitrović 52' Guilherme Sitya 77' Taras Romanczuk 80' Marian Kelemen
Zagłębie Sosnowiec
22' Szymon Pawłowski 51' Martin Toth 52' Giorgos Mygas 66' Olaf Nowak 81' Vamara Sanogo 90' Lukas Hrosso
2:1

Nawet Hrosso poszedł w pole karne, ale tylko obserwował piłkę. Pewny chwyt Kelemena zakończył mecz. Jagiellonia wróciła do czołowej ósemki tabeli.

Cwane zachowanie Mygasa. Grek dał się sfaulować. To chyba jedna z ostatnich okazji na remis.

Dobry pomysł, wykonanie marne. Nowak próbował prostopadłego podania w pole karne gospodarzy.

Jagiellonia zrobiła się nerwowa po straconej bramce. Sanogo coraz częściej zbiera bezpańskie piłki.

Jeszcze sześć minut doliczonych.

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Hrosso.

Bardzo pewne wyjście Hrosso. Słowak przeciął podanie do Bodvardssona, a potem spiął się z Islandczykiem.

Ależ teraz Kelemen popełnił błąd przy wyjściu do wyrzutu z autu. Słowak ostatecznie uratował zespół przed stratą bramką, a siebie przed kompromitacją.

Ulala, to Jaga pograła. Dośrodkowanie Guilherme w pełnym biegu i Romańczuk z powietrza. Piłka przeturlała się metr obok słupka.

Udany zwód Nowaka i od razu strzał. Wyraźnie nad poprzeczką.

Doskonałe zachowanie Sanogo. Francuz zdążył do piłki i próbował zakręcić Mitroviciem. Stoper nie dał się nabrać, tylko rożny.

Gol! Strzelił Vamara Sanogo.

Zmiana strzelca i do trzech razy sztuka, Francuz nie dał szans na interwencję.

Żółtą kartkę otrzymał Marian Kelemen.

Kelemen obronił, tak jak dobitkę Sanogo. Wszystko zwróciło się przeciwko Zagłębiu!

Ale, ale.... druga powtórka, bo Kelemen za szybko wyszedł przed linię.

Trener Ivanauskas nie wierzy, patrząc na to z trybun. Pawłowski strzelił karnego, ale będzie powtórka, bo Udovicić wbiegł za szybko!

Żółtą kartkę otrzymał Taras Romanczuk.

Rzut karny dla Zagłębia! Wreszcie uaktywnił się Udovicić, w środku szesnastki urwał się Nowak, ale jego strzał zatrzymany ręką przez Romańczuka.

Jagiellonia niespecjalnie się spieszy, po prostu zatrzymuje Zagłębie 30 metrów przed bramką.

Sanogo wstał w końcu, chyba jednak będzie kontynuował grę.

Sanogo zwija się z bólu po starciu z Runje.

Znowu czegoś brakło Klimali. Błyskawiczna kontra gospodarzy, prostopadłe podanie do 21-latka, który minął już Hrosso, ale za daleko wypuścił sobie piłkę.

Strzał Imaza do statystyk. Prosto w Hrosso.

Żółtą kartkę otrzymał Olaf Nowak. Faul po własnej stracie.

Zagranie Jagi spod własnej bramki, trochę na aferę. Piłką przejął Novikovas i wbiegł z nią w szesnastkę. Znalazł Klimalę, ale 21-latek nie zdołał obrócić się z piłką. Oddał ją Litwinowi, którzy był na spalonym.

Zespoły jakby zbierały siły. Przy piłce Jagiellonia, wyraźnie dominująca po przerwie.

Akcja Jagi wyglądała naprawdę fajnie. Piętka Novikovasa, krzyżowe podanie od Guilherme, ale Klimala pogubił się w polu karnym.

Rozochocił się Adamek. Słowak tym razem uderzył zdecydowanie gorzej z dystansu.

Zagłębie stawia wszystko na jedną kartę, każda strata wiąże się z kontrą.

Adamec ponoć potrafi uderzyć z dystansu i wlaśnie to pokazał. Jeszcze bardziej zaimponowała nam jednak interwencja Hrosso.

Żółtą kartkę otrzymał Giorgos Mygas.

Żółtą kartkę otrzymał Guilherme Sitya.

Zagłębie naraż się na kontry, Toth musiał zatrzymać atak Jagiellonii faulem.

Żółtą kartkę otrzymał Martin Toth.

Wracający po kontuzji Tomasz Nowak obrócił się z piłką i szukał prostopadłego podania. Znalazł tylko nogę rywala.

Nie popisał się Hrosso, ale błąd bramkarza Zagłębia bez konsekwencji. Całkiem nieźle rozegrany rzut rożny.

No to gramy!

Uff, piłkarze dotrwali i my też. Nieuznana bramka dla Zagłębia, dwa gole Jagi, częste interwencje VARu i aż 10 doliczonych minut. Działo się w Białymstoku.

Teraz Sanogo zgłasza kontuzję... Zagłębie może stracić dwóch snajperów w ciągu jednej połowy.

Piłkarze trochę dogorywają, woleliby, żeby połowa się skończyła. Bez ciekawej akcji od dawna.

Ta połowa chyba się nie skończy. Valdas Ivanauskas wyrzucony na trybuny! Zagłębie bez trenera. Litwin podważał decyzje sędziego od pierwszych minut.

Dziwią niektóre zachowania piłkarzy Jagi. Znowu w kontrze nie popisał się Novikovas.

Tak, to nie pomyłka. Arbiter doliczył aż dziewięć minut! W sumie przerw było naprawdę dużo.

Żółtą kartkę otrzymał Nemanja Mitrović. Faul taktyczny na powstrzymanie kontry.

Tym razem dośrodkowanie Pawłowskiego nieudane. Po chwili Sanogo faulował przy próbie pressingu.

Zagłębie S. Schodzi: Giorgi Gabedawa. Wchodzi: Olaf Nowak.

Kostal chyba przekombinował w polu karnym, Migas poradził sobie ze Słowakiem.

Dobra próba Migasa. Grek przedarł się środkiem, ale po chwili zagrał prosto w nogę Romańczuka.

Chyba sosnowiczanie będą mieli kolejny problem. Gabedava zgłosił uraz mięśniowy.

Wszystko w porządku, zagrania ręką Imaza w środku pola przypadkowe.

No i kolejny VAR...

Gol! Strzelił Patryk Klimala. Asystował mu Arvydas Novikovas.

Novikovas jednym ruchem wyprowadził rywali w pole, dośrodkował prosto na głowę Klimali i młody napastnik Jagi otworzył swój bramkowy dorobek w Lotto Ekstraklasie!

Sanogo przyjęciem piłki zrobił sobie miejsce na prawej flance. Napastnik Zagłębia wbiegł w pole karne, ale wracający Imaz doskonale wiedział, co zrobi rywal. Tylko rożny, w dodatku bardzo nieudany.

Sytuacja się zmieniła, teraz to piłkarze Zagłębia ratują się faulami. Novikovas powalony 40 metrów od bramki.

Odpowiada Jaga. Nie popisali się zawodnicy Zagłębia, ale Guilherme nie wykorzystał okazji, strzał zablokowany.

Po raz pierwszy uaktywnił się Udovicić. Po akcji błyskotliwego skrzydłowego piłka opuściła jednak plac.

Dużo przerw, sytuacja była jeszcze analizowana na wideo. Pawłowski nierozważnie zostawił nogę wysoko i uderzył rywala przy wślizgu w okolicę szyi.

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Pawłowski. Robi się nerwowo, piłkarzom Zagłębia puszczają nerwy.

Gol! Strzelił Jesus Imaz.

Hiszpan zmylił Hrosso, a po golu podbiegł do ławki do trenera Mamrota, ponoć zagrożonego zwolnieniem.

Nie popisał się Toth, po dośrodkowaniu odepchnął rywala i karny!

Cała Ekstraklasa, Zagłębie ciśnie, Jagiellonia ma karnego!

Kolejny faul, ale przy linii bocznej. Spóźniony Romańczuk wyciął rywala.

Co z tego, że piłka rozpaczliwie wybita, Zagłębie ciągle w ataku.

To już się robi nudne, nic dziwnego, że kibice Jagi gwiżdżą. Tym razem faulowany Gabedawa.

Pawłowski tym razem gorzej z wolnego niż wcześniej. Jagiellonia próbuje wyjść z własnej połowy.

No i znowu się zakotłuje pod bramką Jagi. Klimala powalił Pawłowskiego przed szesnastką.

Romańczuk nie popisał się, podarował właśnie korner Zagłębiu. To igranie z ogniem.

Wysokie tempo. Najpierw chytry strzał Pawłowskiego, ale za łatwy dla Kelemena. Po chwili kontra Jagi zatrzymana przez wracającego Pawłowskiego.

Nawotka szybko się podniósł i rozkręcił akcję. Sanogo zatrzymany faulem przed linią pola karnego. Jaga nie istnieje.

Adamec chyba przemotywowany w swoim debiucie w pierwszej jedenastce. Wskoczył rywalowi z Sosnowca na plecy.

Pozornie niegroźna sytuacja, rzut wolny z 40 metrów, wrzutka Pawłowskiego i Cichocki przytomnie wyszedł do piłki. Stoper Zagłębia dziubnął futbolówkę i zaskoczył Kelemena! Radość była jednak przedwczesna - minimalny spalony po analizie VAR.

No i ruszyli! Pierwszy gwizdek sędziego Dobrynina.

Jagiellonia zagra osłabiona - z powodu kontuzji pauzują Bartosz Kwiecień i Martin Pospisil. Po pauzie za kartki wraca za to Arvydas Novikovas.

Jagiellonia została ostatnia rozbita przez Legię i oddaliłą się od podium. Zagłębie, z szalejącym Żarko Udoviciciem, wygrało z Wisłą Kraków 4:3 i złapało kontakt z rywalami do utrzymania.

Tu mogą być fajerwerki. Będąca w kryzysie Jagiellonia Białystok zagra z będącym w strefie spadkowej Zagłębiem Lubin, ale grającym bardzo efektowną piłkę.