77
61
85
90+3'

Strzelał Zieliński, piłka uderzona z ok. 15 metrów o centymetry minęła bramkę Oblaka.

211
80
50
50
60
90+2'

Słoweńcy rozgrywają piłkę, ale do naszej bramki mają bardzo daleko.

161
72
30
33
41
90'

Po raz kolejny na spalonym Jóźwiak, a sędzia doliczył do meczu 5 minut.

87
45
50
35
106
89'

Słowenia. Schodzi: Tim Matavz. Wchodzi: Haris Vuckic.

32
45
30
32
30
89'

Na spalonym Jóźwiak. Gra przerwana.

24
23
20
30
83
88'

Polacy pod polem karnym Słowenii. Długo rozgrywamy swoją akcję.

133
44
21
17
19
86'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Jasmin Kurtić.

366
143
24
23
21
86'

Słowenia. Schodzi: Benjamin Verbić. Wchodzi: Vejc Vidmar.

21
86'
85'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Kędziora.

21
14
30
69
57
85'

Szymański na boisko już nie wróci. Na razie gramy w dziesiątkę.

12
12
30
76
30
83'

Problem ma Szymański. Polak usiadł na murawie. Już są przy nim specjaliści.

27
18
31
128
37
81'

Gol! Strzelił Jacek Góralski. Asystował mu Kamil Grosicki. Lewandowski po raz kolejny minął kilku rywali. W końcu dośrodkował w kierunku dalszego słupka. Grosicki mógł uderzać, ale głową odegrał do Góralskiego. Pomocnik z kilku metrów zdobył swojego pierwszego mecza w reprezentacji Polski! 3:2! Dowieziemy to?

868
369
81
22
44
79'

Strzelał Grosicki, Oblak odbił piłkę. Polak jednak był na spalonym i gola i tak by nie było.

31
19
23
71
31
78'

Lewandowski do Krychowiaka, ten jednak z ok. 16 metrów po raz kolejny trafił w rywala.

26
46
16
22
40
78'

Na moment ożywili się Polacy, Słoweńcy teraz jednak przejęli piłkę.

24
16
12
23
13
76'

Krychowiak raz, w rywala. Krychowiak drugi raz, w rywala.

38
79
10
8
23
75'

Szczęsny kilka metrów przed polem karnym wybił piłkę.

53
13
17
10
17
74'

Słoweńcy rozgrywają akcje na naszej połowie. Polacy chcą skontrować rywala. Póki co na chęciach się kończy.

16
8
6
20
10
komentarz

53 946 kibiców ogląda mecz na Stadionie Narodowym. 99% fanów obecnych na meczu widziało w życiu lepsze murawy w środku zimy.

46
34
9
9
9
72'

Słowenia. Schodzi: Jaka Bijol. Wchodzi: Miha Zajc.

9
72'

Kontra Słoweńców, sprzed pola karnego wysoko ponad bramką uderzył Benjamin Verbić.

17
12
2
7
6
71'

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Krychowiak. Po uderzenie rywala Polak dwoma kilogramami mięsa rzucił w kierunku sędziego. Zapłata była "kartą", a właściwie kartką.

19
37
14
4
12
70'

Ostatnie 20 minut eliminacji. Optyczna przewaga należy do gości. Polacy zbyt pasywni.

13
11
11
11
49
69'

A teraz w ataku pozycyjnym goście. Nasza obrona we wtorek nie jest monolitem. Drżymy o ich postawę.

14
12
9
8
40
67'

Lewandowski najpierw kopnął w głowę kreta podając, po chwili uderzył. Oblak frunął i złapał piłkę.

24
18
14
14
35
66'

Polacy pod własną bramką, staramy się długo i dokładnie rozgrywać swoje akcje.

28
9
8
6
10
komentarz

Kto nie widział niech szeroko otworzy oczy.

76
22
10
3
9
65'

Podobnie jak w 1. połowie tak i teraz Słoweńcy po golu dającym remis zaczynają grać dużo lepiej. Nasza gra siadła.

16
14
13
21
46
64'

Słoweńcy zaczęli nam zagrażać. Na szczęście sędzia przerwał grę, faul w ataku.

26
7
9
8
18
63'

I znowu musimy wszystko budować od nowa. Panie Robercie, może raz jeszcze slalom gigant po pastwisku?

66
37
9
9
11
61'

Gol! Strzelił Josip Ilicić. Asystował mu Tim Matavz. Verbić wjechał w nasze pole karne, zagrał do Matavza, a ten momentalnie odegrał do Ilicicia. Strzału Słoweńca z sześciu metrów pod poprzeczkę Szczęsny nie mógł obronić. 2:2.

10
59'

Zagranie wzdłuż bramki gości, nie miał kto dobić piłki. Szturmujemy rywala! Po chwili po świetnej wymianie podań Zieliński z pola karnego uderzył niecelnie.

10
8
9
6
28
58'

Polacy chcą pójść za ciosem. Goście w małym szoku po trafieniu naszego pana Roberta.

84
30
3
3
5
56'

A ten Oblak co? Piłka wyłożona do Zielińskiego, ten miał sporo miejsca. Uderzył, ale bramkarz gości wyczuł intencje strzelca i niczym Jan Tomaszewski na Wembley odbił futbolówkę! I nawet się nie spocił.

48
24
9
15
39
55'

Przepraszamy, ale jeszcze szukamy szczęki po akcji Lewandowskiego. "Lewy" niczym "stary koń" w meczu z dzieciakami na boisku szkolnym w 1979.

125
113
17
8
15
54'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Jak on to zrobił! Ten zawodnik z kadrą nigdy nie może się pożegnać! Nie można mu na to pozwolić. Polak otrzymał piłkę dziesięć metrów poza linią środkową. Minął pięciu, a może nawet i sześciu rywali i uderzył w kierunku dalszego słupka. Oblak bez szans. 2:1!

912
382
100
30
37
53'

Tymczasem Słoweńcy coraz bardziej hardzi. Polacy też chcą swoje wywalczyć w meczu.