W Zabrzu trenerski duet. Szwedzki klan w Górniku

Patrik Liljestrand wraca do Górnika Zabrze. Szwedzki trener ma pomagać Marcinowi Lijewskiemu w prowadzeniu zespołu. Jednym z jego podopiecznych będzie syn Casper Liljestrand.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Patrik Liljestrand WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Patrik Liljestrand
Szwedzki szkoleniowiec, wicemistrz olimpijski z Barcelony, jeszcze nie pracował w Polsce w takiej roli. Do tej pory odpowiadał za wyniki Górnika Zabrze, Energi MKS-u Kalisz, a przez dwa ostatnie sezony Grupy Azoty Unii Tarnów. Teraz - po siedmiu latach - ponownie pojawi się w Zabrzu i zostanie II trenerem Górnika, w którym pracował przez dwa sezony w latach 2013-15.

- Od pewnego czasu dojrzewał we mnie pomysł, by wzmocnić sztab. W sezonie pracy jest bardzo dużo. Patrika znam i bardzo cenię. Wykonał u nas kawał bardzo dobrej roboty, a jest przecież bogatszy o kolejne lata doświadczeń. Zna polską ligę i - co było dla mnie ważne - jest doskonałym fachowcem od szkolenia golkiperów. Będziemy mieli w nowym sezonie czterech bramkarzy, z którymi trzeba wykonać konkretną pracę - argumentuje wybór prezes Bogdan Kmiecik, cytowany przez klubową stronę.

W klubie niezmiennie zostaje trener Marcin Lijewski i ma stworzyć duet ze Szwedem. Patrik Liljestrand po raz kolejny będzie zajmować się szkoleniem swojemu syna Caspera, który trafił do Zabrza z Tarnowa. Poza nim, w składzie jest jeszcze były reprezentant Polski - Piotr Wyszomirski, Paweł Kazimier i niedawno zakontraktowany 17-letni Bartosz Szczepanik z SMS-u ZPRP Kielce.

ZOBACZ: Duże problemy Flensburga KPR Kobierzyce ma nową bramkarkę

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy uważasz, że duet Lijewski - Liljestrand to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×